Як захистити очі від комп'ютера, зберегти зір при роботі за комп'ютером — клініка Batigoz
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером? Ефективні рекомендації

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером? Ефективні рекомендації
Середньостатистичний офісний співробітник в будні проводить за комп’ютером 7 годин на день. Ще від години до трьох він дивиться в екран вдома, при перегляді серіалів/геймінгу/серфінгу в інтернеті. Додамо сюди мобільний телефон, який ми вже давно не використовуємо тільки для дзвінків, а регулярно займаємо свій час іграми/читанням/переглядом відео і т.д.
Що ж виходить? 9-12 годин в день ми проводимо перед різноманітними екранами і моніторами.

Але через що саме вони так шкодять нашому зору? Давайте розберемося.

Як захистити очі від комп'ютера

 1. Ми починаємо рідше моргати. В середньому, людина моргає раз в 2-3 секунди, але при використанні різноманітних гаджетів цей показник падає в 3-4 рази, причому чоловіки моргають рідше, ніж жінки.
 2. Очі зазнають тривале однотипне навантаження. Ми дивимося приблизно в одну і ту ж точку, майже не переводимо нікуди погляд, але при цьому очі напружені – м’язи як би “застигають” в одному положенні.
 3. Блакитне світло. Будь-яке видиме світло – це електромагнітні хвилі, які уловлюються рецепторами наших очей, основна характеристика хвиль – довжина. Наше око влаштоване таким чином, що тепле світло (сонце, лампи розжарювання), з більш довгою хвилею, є для них нешкідливим, а ось холодний (більшість моніторів, лампи денного світла), з короткою довжиною хвилі, – навпаки, завдає відчутної шкоди.
 4. Піксельний характер зображення на моніторі. Коли ми читаємо надрукований текст – ми бачимо суцільні лінії, текст на моніторі ж складається з найдрібніших точок – пікселів, які безперервно мерехтять і вимагають більшого напруження зорових органів.

До чого це призводить?

 1. Втома, сухість, подразнення і почервоніння очей
 2. Головні болі
 3. Спазм акомодації, який в результаті призводить до
 4. Погіршення зору
У зв’язку з усім вищесказаним, питання, як захистити очі і зберегти зір при роботі за комп’ютером, стає виключно нагальним.
Ми підготували для вас цілий перелік рекомендацій і розділили їх за рівнями складності, щоб було цікавіше =)

Easy

Як зберегти зір при роботі за комп'ютеромПоради цього рівня не вимагають ні багато часу, ні якоїсь попередньої підготовки. Їх можна робити в будь-який момент, головне – систематичність.
Моргайте. Найпростіша, але в той же час досить складна порада, адже стежити за тим, скільки разів ти моргнув в хвилину – завдання так собі. Але якщо час від часу осмислено нагадувати собі моргнути – з часом це увійде в неусвідомлену звичку.
Робіть перерви. Раз на годину підніміться з-за столу і сходіть до кулера за водою/заберіть роздруківки на принтері/постійте біля вікна/зробіть найпростіший масаж очей (зігрійте долоні, покладіть їх на закриті очі і посидьте так 5 хвилин; погладжуйте і злегка натискайте на повіки, щоб розслабити очі). Навіть 3-5 хвилинна перерва значно підвищить вашу продуктивність протягом дня і поліпшить стан по його закінченню.
Правило 20-20-20. Це трохи ускладнений варіант попередньої поради, але їх краще не взаємозамінювати, а використовувати паралельно. Отже, кожні 20 хвилин переводьте погляд від монітору на предмет, який знаходиться в 20 футах (5-7 метрів) і дивіться на нього протягом 20 секунд. Найскладніше в цьому правилі – вибрати предмет, на який ви будете дивитися, адже якщо кожні 20 хвилин ви будете уважно дивитися на колегу або на фікус в кутку – сусіди по офісу можуть вирішити, що ви маєте до них особливо ніжні почуття =)
Використовуйте зволожуючі краплі для очей. Через те, що ми рідше моргаємо – очі виробляють менше сліз. Через те, що очі виробляють менше сліз – рогівка пересихає. Через те, що рогівка пересихає – може виникнути цілий ряд проблем, починаючи від синдрому сухого ока, закінчуючи кон’юнктивітом і іншими інфекційними захворюваннями. Купити зволожуючі краплі можна в будь-якій аптеці або оптиці, головне, не переплутати їх з краплями від почервоніння очей – вони можуть ще більше висушити рогівку.

Medium

Ці рекомендації вимагають додаткових зусиль і витрат, на щастя, одноразових, але виконавши їх один раз – ви надовго полегшите життя своїм очам
Організуйте робоче місце. Це коротка фраза приховує за собою досить великий перелік вимог, давайте коротко поговоримо про кожну з них:

Як зберегти зір при роботі на комп'ютері

 • світло – освітлення не повинно бути тьмяним, але і не повинно бути надто яскравим і подразнюючим; бажано використовувати лампи з теплим відтінком світла; якщо ви користуєтеся настільною лампою, то встановіть її зліва, якщо ви правша, або праворуч, якщо ви лівша, відрегулюйте висоту абажура таким чином, щоб світло не било в очі; не використовуйте телефон або планшет в повній темряві
 • відрегулюйте висоту монітора так, щоб його верхній край був не нижче 10 см від рівня очей, якщо необхідно – відрегулюйте висоту крісла
 • стежте, щоб на екрані не було відблисків від вікон або від ламп, якщо не виходить поставити екран таким чином, щоб він не відблискував – використовуйте фільтр-антивідблиск
 • стежте за чистотою екрану – чим більше на ньому пилу, тим менш чітке зображення, а це, в свою чергу, призводить до ще більшого напруження очей
 • якщо ви регулярно в роботі використовуєте друковані документи – використовуйте підставку, яка буде фіксувати їх вертикально, щоб рідше нахиляти голову.
Користуйтеся правильними окулярами і лінзами. Якщо у вас вже є проблеми із зором, то вкрай важливо вчасно підібрати найбільш відповідні засоби корекції. Зробити це може тільки кваліфікований лікар-офтальмолог. Ні в якому разі не користуйтеся окулярами, підібраними “на око” або позиченими у когось, це може призвести до головного болю, запаморочення і подальшого псування зору. Також не забувайте про використання покриття антивідблиску для окулярів, якими ви користуєтеся за комп’ютером. Такі окуляри (без корекції, але з покриттям антивідблиску) варто використовувати і людям з хорошим зором.
Слідкуйте за температурою і вологістю повітря в приміщенні. Надто сухе і спекотне повітря сприяє швидкому пересиханню очей, що, як ми вже знаємо, призводить до сумних наслідків. Але ця проблема легко вирішується кондиціонером і зволожувачем повітря. Якщо ви палите – не робіть цього на робочому місці, щоб сигаретний дим якомога рідше контактував з очима.

Hard

Як захистити очі при роботі за комп'ютером Це найскладніший рівень, який вимагає масштабного перегляду свого життя і звичок, але саме він, при систематичному і регулярному виконанні всіх рекомендацій, дасть найбільш помітний результат.
Робіть зарядку для очей мінімум двічі в день. Впевнена, кожен хоча б раз у житті (а швидше за все значно частіше), чув про те, що потрібно робити зарядку для очей. А ще я впевнена, що абсолютна більшість лінується її робити =) Але виробивши в собі таку звичку, ви значно підвищите свої шанси зберегти зір, навіть постійно сидячи за комп’ютером.
Ось кілька нескладних вправ:
 • моргайте з максимально можливою швидкістю протягом 10 секунд, після чого закрийте очі на 10 секунд. Повторіть 3 рази
 • малюйте поглядом діагональний хрестик – подивіться вліво вгору, вправо вниз, вправо вгору, вліво вниз. Повторюйте протягом 20 секунд
 • підійдіть до вікна, виберіть віддалену точку, подивіться на неї протягом 5 секунд, переведіть погляд на віконну раму і фокусуйтеся на ній 5 секунд. Повторіть 5 разів
 • протягом 20 секунд малюйте поглядом спочатку вертикальну вісімку, потім – горизонтальну
Як бачите, у вправах немає нічого складного і багато часу вони не займуть.
Перегляньте свій спосіб життя. Здоров’я наших очей залежить від багатьох факторів:
 • правильне харчування забезпечить очі усіма необхідними вітамінами і мікроелементами
 • регулярні заняття спортом (особливо таким, як теніс, футбол, волейбол, баскетбол) сприяють правильному навантаженню на очі і зміцненню очних м’язів
 • використання сонцезахисних окулярів в сонячну погоду (в тому числі, взимку) виключить вплив ультрафіолетового випромінювання на очі
 • відмова від шкідливих звичок, особливо паління, мінімізує їх згубний вплив на зір
 • хобі, не пов’язані з цифровими гаджетами, дасть можливість скоротити час, який ви проводите перед моніторами
Регулярно відвідуйте офтальмолога. Більшість проблем із зором можна вирішити і навіть запобігти ним, якщо вчасно поставити діагноз або помітити тенденцію до погіршення. Досягти цього можна лише відвідуючи кваліфікованого окуліста не рідше ніж один раз на рік.
Ми розповіли вам, як захистити свої очі від комп’ютера і зберегти зір, працюючи за ним. Але не забувайте, що тільки комплексний підхід і регулярне виконання правил дасть можливість допомогти очам і зберегти зір на довгі роки.

Читайте также

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером? Ефективні рекомендації

Як визначити відшарування сітківки? Причини, симптоми, ознаки

Як правильно носити контактні лінзи?

Як зберегти гарний зір. Рекомендації від клініки Batigoz

Визначаємо розвиток катаракти ока. Симптоми, ознаки, причини

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2022