Як правильно носити контактні лінзи, скільки можна носити лінзи - клініка Batigoz
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Як правильно носити контактні лінзи?

Як правильно носити контактні лінзи?

Контактні лінзи – це один з найбільш зручних і точних способів корекції зору. На відміну від окулярів, лінзи за рахунок щільного прилягання до рогівки ока не обмежують поле зору і дають більш рівномірну картинку. Плюс лінзи набагато складніше втратити або пошкодити.

як правильно носити Контактні лінзи

Але якщо не дотримуватися певних правил використання контактних лінз, можна зіткнутися з цілим рядом проблем.

Контактні лінзи розрізняються за матеріалом, з якого виготовлені, частоті заміни, режиму носіння, призначенням і прозорості.

За матеріалом:

 • жорсткі
 • м’які, які в свою чергу діляться на гідрогелеві і силікон-гідрогелеві

За частотою заміни:

 • одноденні
 • частої заміни (1-2 тижні, 1 місяць)
 • планової заміни (квартальні, піврічні та річні)

По режиму носіння:

 • безперервного носіння (можна не знімати лінзи навіть на ніч протягом 30 днів)
 • пролонгованого носіння (треба давати відпочинок очам від лінз хоча б один раз в тиждень)
 • гнучкого носіння (лінзи можна не знімати 1-2 доби)
 • денного носіння (лінзи необхідно знімати щоночі)

За призначенням:

 • сферичні (для корекції короткозорості і далекозорості)
 • торичні (для корекції короткозорості і далекозорості при астигматизмі)
 • мультифокальні (для корекції пресбіопії («старечого зору»))
 • асферичні (для корекції короткозорості і далекозорості, але дають більш якісну корекцію за рахунок того, що заломлюють світло однаково, незалежно від того, куди воно падає)

За прозорістю:

 • прозорі (не змінюють колір очей, більшість лінз для корекції зору саме такі)
 • відтінкові і кольорові (змінюють колір очей, при цьому можуть як коригувати зір, так і не впливати на нього)
 • декоративні (їх ще називають карнавальними – на лінзах зображуються будь-які знаки, картинки і т.д.)

Тепер, коли ми знаємо теоретичну інформацію, давайте розберемося, як же правильно носити контактні лінзи?

1. Як почати носити контактні лінзи?

Підібрати контактні лінзи може тільки кваліфікований лікар офтальмолог, тому першим кроком буде – прийти в клініку і пройти комплексне обстеження. В ході цього обстеження лікар визначить характер і гостроту вашого зору, а також проведе ряд інших перевірок і тестів, щоб переконатися у відсутності протипоказань для носіння контактних лінз і підібрати лінзи, що максимально підходять саме вам. Після цього лікар зможе виписати рецепт на контактні лінзи і провести навчання, в ході якого розповість, як їх правильно одягати, очищати і зберігати.

2. Як довго можна носити контактні лінзи?

Відповідь на питання скільки годин можна носити контактні лінзи безпосередньо пов’язана з тим, лінзи якого режиму носіння ви використовуєте. При первинному підборі лінз доктор може порекомендувати лінзи того чи іншого режиму носіння виходячи з ваших звичок і способу життя, але в подальшому ви легко можете спробувати інший варіант. Найголовніше правило – це не використовувати лінзи довше, ніж це передбачено виробником. Тобто якщо ви придбали лінзи денного носіння – ні в якому разі не можна в них спати, лінзи, що передбачають тижневий період носіння, не можна носити місяць і т.д. Порушення режиму носіння контактних лінз може призвести до кисневого голодування рогівки і запальних процесів. Аналогічно слід підходити і до питання «скільки можна носити контактні лінзи» в контексті – як часто їх замінювати. Одноденні лінзи не варто носити довше одного дня, тижневі лінзи – довше тижня і т.д.

3. Як носити контактні лінзи?

Відповідь – дотримуючись режим носіння і заміни, а також правила гігієни та догляду за контактними лінзами. Про режим носіння і заміни ми вже поговорили. Які ж правила гігієни та догляду за лінзами? Їх не так багато: не чіпати очі і лінзи брудними руками; використовувати для зберігання лінз спеціалізований розчин (кожен раз свіжий); не носити лінзи при простудних захворюваннях, алергіях, запальних процесах очей і травмах ока; при необхідності, користуватися зволожуючими краплями.

4. Скільки років можна носити контактні лінзи?

При дотриманні правил використання контактних лінз, немає ніяких обмежень в їх носінні, тому відповідь буде – хоч все життя. Але важливо не забувати, що при використанні контактних лінз необхідно проходити обстеження у лікаря-офтальмолога не рідше ніж один раз на рік, а при виникненні будь-яких неприємних відчуттів, почервоніння або інших проблем з очима – звертатися до лікаря негайно. Недотримання цього правила може призвести до серйозних проблем з очима і навіть до втрати зору.

5. Чи можна носити одну контактну лінзу?

Іноді так трапляється, що контактна лінза губиться або рветься і замінити її нічим, що ж робити? Якщо у вас є можливість скористатися окулярами, щоб дістатися до найближчої точки, де можна придбати другу лінзу – звичайно, краще скористатися таким варіантом. Але якщо такої можливості немає, ви можете використовувати одну лінзу. При цьому важливо розуміти, що другу лінзу варто надіти якомога скоріше, оскільки носіння тільки однієї контактної лінзи загрожує порушенням координації, головними болями і запамороченням.

6. Чи шкідливо носити контактні лінзи?

Безсумнівно, контактні лінзи, як і багато іншого, може призвести до виникнення ускладнень, але дотримання правил носіння лінз зводить цей ризик практично до нуля.
Найпоширенішими ускладненнями при тривалому носінні контактних лінз є:

 • ерозія рогівки (пошкодження верхнього шару рогівки при необережному зніманні або надяганні лінз) проявляється у вигляді легкого болю і сльозоточивості, в цьому випадку слід відмовитись від носіння лінз до повного зникнення симптомів, але не менше, ніж на 3-5 діб, та звернутись до лікаря для призначення лікування
 • неоваскуляризація рогівки (виникає при хронічному кисневому голодуванні рогівки) – поява видимої сітки судин, в такому випадку варто зробити перерву в носінні лінз до повного зникнення симптомів, а також розглянути інші варіанти лінз, з іншим режимом носіння або вищою газопроникністю.
 • кон’юнктивіт (запалення кон’юнктиви ока, найчастіше виникає через недотримання правил гігієни) проявляється підвищеною сльозоточивість, почервонінням кон’юнктиви і повіки, болем в очах, при цьому захворюванні важливо не використовувати контактні лінзи до повного одужання і звернутися до лікаря для призначення адекватного лікування.

Підводячи підсумки, контактні лінзи – це один з найбільш зручних і недорогих способів корекції зору, який, при дотриманні ряду правил і рекомендацій, може істотно підвищити якість життя людей з вадами зору.

Читайте также

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером? Ефективні рекомендації

Як визначити відшарування сітківки? Причини, симптоми, ознаки

Як правильно носити контактні лінзи?

Як зберегти гарний зір. Рекомендації від клініки Batigoz

Визначаємо розвиток катаракти ока. Симптоми, ознаки, причини

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2022