Контактні лінзи – це один з найбільш зручних і точних способів корекції зору. На відміну від окулярів, лінзи за рахунок щільного прилягання до рогівки ока не обмежують поле зору і дають більш рівномірну картинку. Плюс лінзи набагато складніше втратити або пошкодити.
Але якщо не дотримуватися певних правил використання контактних лінз, можна зіткнутися з цілим рядом проблем.
Контактні лінзи розрізняються за матеріалом, з якого виготовлені, частоті заміни, режиму носіння, призначенням і прозорості.
За матеріалом:
За частотою заміни:
По режиму носіння:
За призначенням:
За прозорістю:
Тепер, коли ми знаємо теоретичну інформацію, давайте розберемося, як же правильно носити контактні лінзи?
Підібрати контактні лінзи може тільки кваліфікований лікар офтальмолог, тому першим кроком буде – прийти в клініку і пройти комплексне обстеження. В ході цього обстеження лікар визначить характер і гостроту вашого зору, а також проведе ряд інших перевірок і тестів, щоб переконатися у відсутності протипоказань для носіння контактних лінз і підібрати лінзи, що максимально підходять саме вам. Після цього лікар зможе виписати рецепт на контактні лінзи і провести навчання, в ході якого розповість, як їх правильно одягати, очищати і зберігати.
Відповідь на питання скільки годин можна носити контактні лінзи безпосередньо пов’язана з тим, лінзи якого режиму носіння ви використовуєте. При первинному підборі лінз доктор може порекомендувати лінзи того чи іншого режиму носіння виходячи з ваших звичок і способу життя, але в подальшому ви легко можете спробувати інший варіант. Найголовніше правило – це не використовувати лінзи довше, ніж це передбачено виробником. Тобто якщо ви придбали лінзи денного носіння – ні в якому разі не можна в них спати, лінзи, що передбачають тижневий період носіння, не можна носити місяць і т.д. Порушення режиму носіння контактних лінз може призвести до кисневого голодування рогівки і запальних процесів. Аналогічно слід підходити і до питання «скільки можна носити контактні лінзи» в контексті – як часто їх замінювати. Одноденні лінзи не варто носити довше одного дня, тижневі лінзи – довше тижня і т.д.
Відповідь – дотримуючись режим носіння і заміни, а також правила гігієни та догляду за контактними лінзами. Про режим носіння і заміни ми вже поговорили. Які ж правила гігієни та догляду за лінзами? Їх не так багато: не чіпати очі і лінзи брудними руками; використовувати для зберігання лінз спеціалізований розчин (кожен раз свіжий); не носити лінзи при простудних захворюваннях, алергіях, запальних процесах очей і травмах ока; при необхідності, користуватися зволожуючими краплями.
При дотриманні правил використання контактних лінз, немає ніяких обмежень в їх носінні, тому відповідь буде – хоч все життя. Але важливо не забувати, що при використанні контактних лінз необхідно проходити обстеження у лікаря-офтальмолога не рідше ніж один раз на рік, а при виникненні будь-яких неприємних відчуттів, почервоніння або інших проблем з очима – звертатися до лікаря негайно. Недотримання цього правила може призвести до серйозних проблем з очима і навіть до втрати зору.
Іноді так трапляється, що контактна лінза губиться або рветься і замінити її нічим, що ж робити? Якщо у вас є можливість скористатися окулярами, щоб дістатися до найближчої точки, де можна придбати другу лінзу – звичайно, краще скористатися таким варіантом. Але якщо такої можливості немає, ви можете використовувати одну лінзу. При цьому важливо розуміти, що другу лінзу варто надіти якомога скоріше, оскільки носіння тільки однієї контактної лінзи загрожує порушенням координації, головними болями і запамороченням.
Безсумнівно, контактні лінзи, як і багато іншого, може призвести до виникнення ускладнень, але дотримання правил носіння лінз зводить цей ризик практично до нуля.
Найпоширенішими ускладненнями при тривалому носінні контактних лінз є:
Підводячи підсумки, контактні лінзи – це один з найбільш зручних і недорогих способів корекції зору, який, при дотриманні ряду правил і рекомендацій, може істотно підвищити якість життя людей з вадами зору.
Читайте также
Контакти
Адреса:
Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)