Катаракта: симптоми, ознаки, причини, ранній розвиток катаракти ока — клініка Batigoz
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Визначаємо розвиток катаракти ока. Симптоми, ознаки, причини

Визначаємо розвиток катаракти ока. Симптоми, ознаки, причини

Кришталик нашого ока – це прозора природна лінза, що здатна миттєво фокусуватися на об’єкті, завдяки чому ми бачимо все чітко і ясно. А катаракта – це прогресуюче помутніння кришталика ока, що виникає з різних причин, але найчастіше – в силу вікових змін. Хвороба протікає без болю, але призводить до зниження гостроти зору і часто навіть до повної його втрати.

Катаракта одне з найпоширеніших захворювань очей, про яке знали ще з давніх часів, про нього згадує навіть Гіппократ у своїх трактатах.

Згідно зі статистикою, у світі налічується понад 17 млн ​​хворих на катаракту. У віці 75 років від неї страждають 26% чоловіків і 46% жінок. І незважаючи на те, що 90% випадків катаракти доводиться на людей похилого віку, це захворювання зустрічається і у молоді: вроджена катаракта (6%) і травматична катаракта (4%).

Про симптоми катаракти і причини її появи я розповім вам в цій статті.

Причини виникнення катаракти

Вроджена катаракта – це досить рідкісне явище, вона зустрічається у 1 з 10000 новонароджених. Її причинами можуть бути спадковість (якщо один або обидва з батьків мали вроджену катаракту – ризик, що у дитини вона також буде, підвищується), інфекційні або запальні захворювання мами під час вагітності, зловживання батьків стероїдними гормонами, алкоголем і наркотиками.

Причини виникнення надбаної катаракти різноманітні:

 • генетична схильність;
 • інтоксикації (лікарські та інфекційні)
 • порушення обміну речовин (наприклад, при цукровому діабеті, захворюваннях нирок або щитовидної залози);
 • авітамінози;
 • вплив іонізуючого випромінювання та електромагнітних хвиль;
 • травми;
 • похилий вік.

Додатковими факторами ризику появи надбаної катаракти є: жіноча стать, темний колір очей, ожиріння, куріння і алкоголізм.

Симптоми катаракти ока

Першими симптомами та ознаками катаракти можуть бути:

 1. Втрата контрастності зображення. Розмитий зір на будь-якій відстані – найбільш частий симптом катаракти. Зір може бути затуманеним, виникає відчуття плівки, що покриває око. Читати стає складніше через те, що букви зливаються з фоном; справи, що вимагають уваги до дрібних деталей (вишивка, в’язання, ремонт електроприладів), також стають проблемою.
 2. Світлочутливість. Навколо джерел світла можуть з’являтися ореоли і іскри.
 3. Світлобоязнь. При яскравому світлі складніше сфокусувати зір, навіть звичні джерела штучного світла тепер можуть здаватися занадто яскравими і дратівливими. Керування автомобілем у нічний час з-за яскравого світла ліхтарів або фар зустрічних машин – все складніше завдання.
 4. Зміна сприйняття кольорів. Катаракта впливає на сприйняття кольорів: деякі відтінки починають здаватися тьмяними, з часом все зображення набуває коричневого або жовтуватого відтінку. На перших порах ці зміни можуть пройти непоміченими, але з часом стає важко розрізняти відтінки синього і фіолетового.

Також на ранніх стадіях катаракти ознаками захворювання можуть бути потреба в більшій освітленості, щоб краще бачити, і часта потреба в нових окулярах або лінзах через прогресуючий характер захворювання.

Але встановити точний діагноз може тільки кваліфікований лікар-офтальмолог після проведення всіх потрібних досліджень.

Лікування катаракти

Єдиним ефективним способом лікування катаракти на сьогодні є хірургічне, а саме факоемульсифікація. Лікар робить крихітний розріз та руйнує змутнілий кришталик за допомогою ультразвукових хвиль, а на його місце імплантує штучну інтраокулярну лінзу. Така операція дозволяє не тільки усунути катаракту, але й дозволяє відкоригувати далекозорість, короткозорість та астигматизм.

Якщо катарактою вражені обидва ока, то операція проводиться спочатку на одному з них, а через деякий час, встановлений лікарем-офтальмологом, на другому.

Зір, як правило, повертається вже в операційній, але є низка нескладних правил, яких потрібно дотримуватись деякий час після процедури.

Як уникнути катаракти?

Для профілактики катаракти потрібно:

 • вести здоровий спосіб життя: відмовитися від вживання алкоголю і куріння тютюну, дотримуватися здорового харчування, боротися із зайвою вагою;
 • обмежити вплив ультрафіолетового випромінювання: при яскравому сонці носити сонцезахисні окуляри і головні убори з широкими полями;
 • контролювати артеріальний тиск, цукор в крові (при діабеті), рівень холестерину;
 • боротися з короткозорістю високого ступеня і запальними захворюваннями.

Але найголовніше – не забувайте регулярно проходити обстеження у лікаря-офтальмолога, адже тільки він може дати рекомендації по збереженню зору, що підходять саме вам, вчасно виявити захворювання і призначити адекватне лікування.

 

З повагою,

Головний лікар Міжнародної офтальмологічної клініки Batigoz

Інна Олексіївна Шевель

 

Читайте также

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером? Ефективні рекомендації

Як визначити відшарування сітківки? Причини, симптоми, ознаки

Як правильно носити контактні лінзи?

Як зберегти гарний зір. Рекомендації від клініки Batigoz

Визначаємо розвиток катаракти ока. Симптоми, ознаки, причини

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2022