Кришталик нашого ока – це прозора природна лінза, що здатна миттєво фокусуватися на об’єкті, завдяки чому ми бачимо все чітко і ясно. А катаракта – це прогресуюче помутніння кришталика ока, що виникає з різних причин, але найчастіше – в силу вікових змін. Хвороба протікає без болю, але призводить до зниження гостроти зору і часто навіть до повної його втрати.
Катаракта одне з найпоширеніших захворювань очей, про яке знали ще з давніх часів, про нього згадує навіть Гіппократ у своїх трактатах.
Згідно зі статистикою, у світі налічується понад 17 млн хворих на катаракту. У віці 75 років від неї страждають 26% чоловіків і 46% жінок. І незважаючи на те, що 90% випадків катаракти доводиться на людей похилого віку, це захворювання зустрічається і у молоді: вроджена катаракта (6%) і травматична катаракта (4%).
Про симптоми катаракти і причини її появи я розповім вам в цій статті.
Вроджена катаракта – це досить рідкісне явище, вона зустрічається у 1 з 10000 новонароджених. Її причинами можуть бути спадковість (якщо один або обидва з батьків мали вроджену катаракту – ризик, що у дитини вона також буде, підвищується), інфекційні або запальні захворювання мами під час вагітності, зловживання батьків стероїдними гормонами, алкоголем і наркотиками.
Причини виникнення надбаної катаракти різноманітні:
Додатковими факторами ризику появи надбаної катаракти є: жіноча стать, темний колір очей, ожиріння, куріння і алкоголізм.
Першими симптомами та ознаками катаракти можуть бути:
Також на ранніх стадіях катаракти ознаками захворювання можуть бути потреба в більшій освітленості, щоб краще бачити, і часта потреба в нових окулярах або лінзах через прогресуючий характер захворювання.
Але встановити точний діагноз може тільки кваліфікований лікар-офтальмолог після проведення всіх потрібних досліджень.
Єдиним ефективним способом лікування катаракти на сьогодні є хірургічне, а саме факоемульсифікація. Лікар робить крихітний розріз та руйнує змутнілий кришталик за допомогою ультразвукових хвиль, а на його місце імплантує штучну інтраокулярну лінзу. Така операція дозволяє не тільки усунути катаракту, але й дозволяє відкоригувати далекозорість, короткозорість та астигматизм.
Якщо катарактою вражені обидва ока, то операція проводиться спочатку на одному з них, а через деякий час, встановлений лікарем-офтальмологом, на другому.
Зір, як правило, повертається вже в операційній, але є низка нескладних правил, яких потрібно дотримуватись деякий час після процедури.
Для профілактики катаракти потрібно:
Але найголовніше – не забувайте регулярно проходити обстеження у лікаря-офтальмолога, адже тільки він може дати рекомендації по збереженню зору, що підходять саме вам, вчасно виявити захворювання і призначити адекватне лікування.
З повагою,
Головний лікар Міжнародної офтальмологічної клініки Batigoz
Інна Олексіївна Шевель
Читайте также
Контакти
Адреса:
Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)