Епімакулярний фіброз ока, лікування в Києві
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Епімакулярний фіброз ока

Целофанова ретинопатія, як ще іноді називають епіретінальний фіброз, – вікове захворювання, яке прогресує нехай і повільно, але при цьому сильно погіршуючи зір людини. Найчастіше йому схильні люди після 65 років.

Виявляється воно появою напівпрозорого новоутворення (епіретінальних мембран) на внутрішній поверхні сітківки.

Це тоненька плівка, яка з’являється над самим центром сітківки, де з’єднується пучок світла (макули) і візуально вона схожа на целофан. Плівка ніби стискає сітківку, утворюючи на ній подобу зморшок або складок. Чим довше прогресує патологія, тим товще стає плівка. У запущених випадках це може спричинити за собою набряк сітківки або її розрив.

Найбільшу частину очного яблука займає якраз склоподібне тіло, яке зовні схоже на желе. Форма очей зберігається якраз через це желеподібного з’єднання. У складі знаходиться безліч волокон, які кріпляться до сітківки. Протягом часу розмір склоподібного тіла зменшується і віддаляється від поверхні сітківки. В цілому ніяких проблем це не несе, але, буває, поверхня оболонки деформується і утворюється рубець. Власне, він і є мембрана.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ МЕМБРАНИ

Мембрана з’являється через пошкодження поверхні сітківки. Клітини діляться на поверхні ока, утворюючи плівку – макрофаги, колагенові клітини і фіброціти. Часто мембрана виникає, якщо у пацієнта є очні захворювання. Це може бути тромбоз центральної вени сітківки, діабетична ретинопатія, відшарування скловидного тіла або розрив сітківки. Так само, крововилив або запалення ока теж можуть викликати цю патологію. Але, на жаль, частіше за все вона виникає без особливих передумов. У цьому випадку її називають ідіопатичною, тобто коли не вдається виявити походження, що пов’язують з віковими трансформаціями в організмі. Чим старше пацієнт, тим більше ризик розвитку, вірогідність захворювання чоловіків і жінок однакова.

Ще одна причина патології може критися в відшаруванні заднього склистого тіла. Це також вікове захворювання, що приводить до мікророзривів.

Також фіброз іноді пов’язують з іншими очними захворюваннями: васкулярній складності, післяопераційні зміни, інтраокулярні запалення, розриви або відшарування сітківки в анамнезі.

Підступний момент в симптоматиці полягає в тому, що багато пацієнтів не скаржаться. Виявити наявність епіретінальних мембран може тільки лікар-офтальмолог під час діагностики зору: огляді очного дна або оптичної томографії. Дані методи можуть розпізнати структуру плівки і зрозуміти, чи викликала вона зміни сітківки.

Ще один дієвий метод – тест з сіткою Амслера (спотворення зорових образів). Якщо пацієнт помічає викривлення ліній при погляді на сітку – діагноз підтверджується. Сітка Амслера – відмінний спосіб самоконтролю в домашніх умовах. Прямі лінії виглядають кривими, в порівнянні зі здоровим оком особливо, або предмети починають двоїтися.

Є ще метод – флуоресцентна ангіографія. Він показаний для виявлення можливих супутніх патологій.

Часто після первинної демонстрації йде період стабільності без зростання, тому лікарі ставлять пацієнта на спостереження, з метою виявлення більш явних клінічних змін. Плівка рідко зникає без втручання.

ЛІКУВАННЯ

При істотному зниженні зору має місце хірургічне втручання. На жаль, навіть у сучасній медицині поки немає ні очних крапель, ні будь-яких інших ліків, які могли б зупинити прогресування епіретінальних фіброзу. Метод один – вітректомія. І мета її – видалити мембрану. Операція проходить амбулаторно і клініку можна залишити в цей же день. Анестезія найчастіше місцева з внутрішньовенним введенням седативних препаратів.

Вітректомія – один з найпопулярніших методів оперативного лікування хвороб сітківки і склоподібного тіла. Складна область хірургії, яка вимагає високоякісного обладнання і такої ж кваліфікації фахівця. Але боятися нічого. Наші фахівці провели безліч операцій за останні 10 років, тому що за цей період часу даний вид хірургії зазнав істотних якісних змін. У більшості випадків пацієнтам повертається їх здатність бачити і жити повноцінно.

Позитивна динаміка може відзначатися вже через два тижні, після хірургічного втручання. Зникає спотворення форм об’єктів. І не забувайте – постановка подібного діагнозу не є катастрофою. У нашій клініці є фахівці, які успішно її проведуть і повернуть вам зір.

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Відгуки

testimonial_slide
All  
Лапин Евгений Вчеславович

Хочу высказать свою искреннюю признательность персоналу клиники Батыгёз и особенно докторам Зореславе Васильевне и Светлане Васильевне, которые в буквальном смысле вернули мне зрение, после неудачного вмешательства врачей из Одессы, в которой я проживаю.Так что призываю всех, кто нуждается в помощи офтальмологов, обращаться за помощью к специалистам клиники Батыгёз. И учитывая, что я сам имею высшее медицинское образование, могу с уверенностью утверждать - отличные результаты лечения - это несомненно следствие высочайшего профессионализма и глубокой порядочности докторов и всего персонала клиники. Желаю

...more
07.12.2020  
All  
Лапин Евгений Вчеславович    07.12.2020  
Хочу высказать свою искреннюю признательность персоналу клиники Батыгёз и особенно докторам Зореславе Васильевне и Светлане Васильевне, которые в буквальном смысле вернули мне зрение, после неудачного вмешательства врачей из Одессы, в которой я проживаю.Так что призываю всех, кто нуждается в помощи офтальмологов, обращаться за помощью к специалистам клиники Батыгёз. И учитывая, что я сам имею высшее медицинское образование, могу с уверенностью утверждать - отличные результаты лечения - это несомненно следствие высочайшего профессионализма и глубокой порядочности докторов и всего персонала клиники. Желаю всем крепкого здоровья и отличного зрения. Евгений
testimonial_slide
Евгения  
Евгения   
Author Picture

В данной клинике мы заказывали оптику для ребёнка, по имеющемуся рецепту. Возможно процедура данная не требует какие-то особенных навыков. Но наш случай оказался особенным и представители клиники продемонстрировали какое-то невероятное, по нынешним временам, отношение к клиенту. Рекомендую всем данную клинику, так как здесь качество услуг напрямую связано с репутацией, которой однозначно дорожат!!!

31.05.2020  
testimonial_slide
Лисенко Юрій  
Лисенко Юрій   
Author Picture

Висловлюю подяку лікарці Дубровська Олена. Зробила мені лазерну операцію на ліве око зовсім безболісно. У неї аура тепла і тому була повна довіра. Відчувається професіоналізм.

04.03.2020  
testimonial_slide
 
Юлия   
Author Picture

Клиника отличается доброжелательным персоналом и реальной чистотой. Будем обращаться в будущем

19.02.2020  
testimonial_slide
 
Олена   
Author Picture

Приємний персонал, уважне ставлення, детальна консультація, чіткі відповіді на всі поставленні запитання.

10.02.2020  

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2022