Лікування косоокості у дітей, апаратне лікування косоокості у дитини — Batigoz

Лікування косоокості у дітей

Лікування косоокості у дітейПорушене асиметричне положення одного або двох очей при прямому погляді, коли немає фокусування на об’єкті, іменується косоокістю. Даний недолік носить не тільки візуальний косметичний характер, але і в цілому негативно впливає всю структуру зорового механізму та вимагає обов’язкового лікування. При такій патології злиття зображення двома очима в єдине ціле не відбувається. Зоровий аналізатор, щоб уникнути двоїння, виключає роботу ока, що косить. Наслідком цього може стати розвиток амбліопії (формування «ледачого ока»).

Косоокість у новонароджених немовлят, якщо вона не сильно виражена, до півроку вважається межею норми. Малюк в такому ранньому віці адаптується до зовнішнього середовища, у нього відбувається формування навичок управління очними м’язами. Якщо ж косоокість у немовляти і після 6 місяців залишається помітною, потрібна консультація дитячого офтальмолога.

За статистикою захворювання діагностується в основному у період від одного до трьох років. Але розвиток хвороби може виникати і в більш пізній термін – до шестирічного віку.

Причини виникнення різноманітні: родові травми, відхилення в діяльності центральної нервової системи, наслідки або ускладнення очних патологій, перенесені інфекції. Косоокість може бути і вродженою, і набутою.

Вада носить як постійний, так і періодичний характер.

По різновидах відхилень розрізняють:

Батькам необхідно чітко розуміти, що проблема не вирішиться сама по собі. Лікувати захворювання потрібно довго і ретельно, але підсумком будуть хороші результати.

Основні причини косоокості у дітей

Терапевтичне лікування

Чим раніше розпочати вирішення проблеми, тим легше її усунути і уникнути ускладнень. Звернувшись до досвідченого дитячого офтальмолога клініки Batigoz, Ви гарантовано отримаєте:

Апаратне лікування косоокості у дітейТерапія включає в себе ранні корекції (вже з півтори-двох років) за допомогою окулярів або м’яких контактних лінз, маніпуляції для підвищення гостроти зору очей, вправи для розвитку нормальних бінокулярних функцій (можливість бачити обома очима цілісну картину) і фіксування досягнутих успіхів.

Щоб око, яке косить, включилося в природний режим роботи, на тривалий період «вимикають» здоровий орган зору, закривши його спеціальною заслінкою. Хворе око активно тренують і в кабінеті окуліста, і вдома, відповідно спеціально розробленій програмі оздоровлення. Для правильного фокусування ока, що косить, на предметі застосовують спеціалізовані прилади. На середню ділянку сітківки, наприклад, направляються світлові пучки, що викликають збудження зорових рецепторів й стимуляцію їх діяльності.

За допомогою призначених окулістом вправ діти вчаться зливати зображення правого і лівого очей в єдину картину.

Результативно застосовуються різні апаратні методики. Також лікар розробляє програму вправ для використання в домашніх умовах.

Хірургічне лікування

До хірургічного втручання в клініці Batigoz вдаються виключно, коли консервативні методи вичерпані, а позитивний результат все ще не досягнутий.

Шляхом проведення хірургічної процедури досягається відмінний косметичний ефект. Це дуже важливий психологічний момент, адже нестандартна зовнішність через косоокість викликає масу комплексів та постійну невпевненість в собі. Особливо це проявляється в юному віці. Загальновідомо, що діти, і, головним чином, підлітки, надають надмірне значення зовнішньому вигляду, бувають дуже жорстокі й нетолерантні в судженнях. Хірургічний вплив повертає дитині привабливий вигляд, дає можливість вести повноцінний спосіб життя в колі однолітків.

Але для поліпшення зору та відновлення нормальних функцій зорової системи одного зовнішнього успіху недостатньо. Діти повинні пройти як процедуру підготовки до операції, так і якісне післяопераційне відновлення та лікування.

Лікування косоокості у дитиниОпераційним шляхом подовжується або вкорочується очний м’яз або змінюється місце його прикріплення, а також змінюється напрямок його дій. У дуже складних випадках може знадобитися кілька операцій, щоб око  поступово входило в новий для нього стан. Після візуального відновлення симетричності положення очей триває терапія по відновленню бінокулярних функцій зору. Шляхом регулярних вправ і під впливом апаратних технологій поступово поліпшується механізм природної роботи очної структури.

Ні в якому випадку не можна традиційні та новаторські способи лікування у фахівців замінювати самолікуванням за порадою «добрих» родичів або знайомих. Адже дуже велике значення має фактор часу. Корекція і лікування дають набагато більш вражаючі результати, якщо почати їх відразу після першого року життя малюка. Витрачений даремно час з надіями на «саме пройде» іноді має досить загрозливі наслідки.

Важливим моментом є неухильне дотримання правил гігієни зору:

Консультація, діагностика, лікування та відстеження стану маленького пацієнта в динаміці може проводитися тільки досвідченим висококваліфікованим дитячим офтальмологом. Тоді шанси на успіх зростають у багато разів. Фахівці міжнародної клініки Batigos приділяють максимум уваги і докладають всіх зусиль, щоб вирішити всі проблеми із зором у Ваших діток.

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЦІНА (грн)
Консультація лікаря-офтальмолога дитячого 350 грн
Повторна консультація лікаря-офтальмолога дитячого 250 грн
Апаратне лікування косоокості (одна процедура)
(мінімальний курс становить 10 процедур)
250 грн

 

ХІРУРГІЯ
Операція на м’язах органів зору при косоокості (один м’яз) 4 250 грн
Операція на м’язах органів зору при косоокості (два м’яза) 7 000 грн

Всього три простих кроки до хорошого зору

Консультація в клініці
Точна діагностика
Курс лікування

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2019