Лікування далекозорості у дітей, далекозорість у дитини — Batigoz
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Лікування далекозорості у дітей

Далекозорість у дітейДалекозорість у дітей (гіперметропія у дитини) ⎼ це патологічне відхилення в роботі оптичного органу, яке спровоковано неправильною сплюсненої формою ока, зменшеним діаметром рогівки, нестандартною формою очної камери. Такий дефект призводить до того, що зображення проектується за сітківкою, а не на її поверхні. Дитина погано бачить все, що знаходиться поблизу.
Дитяча короткозорість спостерігається практично у всіх немовлят і до 3-х років має повністю зникнути. Дитячий організм перебуває в процесі активного зростання, за рахунок чого очне яблуко може прийти в потрібну форму, завдяки чому оптичний фокус переходить на сітківку. У наш час слабка ступінь далекозорості у дітей шкільного та дошкільного віку вважається допустимою нормою.
Якщо до 10 років діагностика не показує позитивну динаміку і ніяких поліпшень не відбувається, тоді необхідно вживати заходи. Іншими словами – переходити до сучасних методик корекції далекозорості у дітей.

Ступені дитячої гіперметропії:

Слабка ступінь проходить практично безсимптомно, ніяких порушень зору не спостерігається. Іноді можуть надходити скарги на втому, важкість в очах, головні болі. Діти із середнім ступенем гіперметропії прекрасно бачать вдалині, при цьому скаржачись на нечітку картинку поблизу. Патологічним є високий ступінь, який супроводжується ускладненою видимістю картинки як поблизу так і вдалечінь.
Діти з вродженою далекозорістю повинні бути під наглядом у офтальмолога, щоб лікар міг контролювати позитивну або негативну динаміку захворювання і, при необхідності, вчасно вжити заходів, почавши лікування або терапію.
Симптоми і ознаки дитячої далекозорості

Причини виникнення далекозорості у дитини:

Симтоматика

Одним з головних симптомів гіперметропії є порушення зору поблизу (затуманення, погіршення сприйняття чіткості). Але, часто зорові показники знаходяться в нормі, в той час як спостерігаються дискомфортні симптоми, такі як тяжкість в очах, швидка стомлюваність, головний біль, безсоння, дитина відчуває напругу в очах, часто їх тре (що може сприяти попаданню інфекції в очі). Батьки можуть спостерігати в поведінці дитини дратівливість.
Лікування далекозорості у дітейВизначити далекозорість може тільки компетентний фахівець після повноцінної діагностики сенсорного органу дитини. Після проведення всіх обстежень, доктор призначає лікування.
При своєчасному зверненні до лікаря і правильному лікуванні таке захворювання як далекозорість не має критичних наслідків і може бути повноцінно усунуто.
Що ж відбувається з очима дитини? Через те, що сенсорна система не може домогтися чіткості зображення (сфокусуватися), відбувається постійне перенапруження очних м’язів. Це призводить до погіршення функцій зорової частини кори головного мозку. Дана патологія може перерости в більш складні захворювання, такі як косоокість, “синдром ледачого ока”, спазм акомодації.
Часто батьки нехтують скаргами дитини, списуючи їх на завантаженість у дитячому садку або школі. Самостійно діагностувати далекозорість у дитини неможливо, тому так важливо показувати дитину офтальмологу принаймні один раз на рік.

Діагностика

Такий діагноз як дитяча гіперметропія може поставити тільки досвідчений офтальмолог після проведення ряду діагностичних обстежень.

Для виявлення захворювання потрібно:

При проведенні дослідження застосовується медикаментозне розширення зіниці, яке сприяє розслабленню кришталика. Це дозволяє лікарю визначити показники рефракції ока.
Найскладніше визначити слабку ступінь далекозорості. Тільки досвідчений офтальмолог із застосуванням сучасного обладнання зможе зробити це.

Лікування далекозорості у дітей

Чим раніше буде визначено захворювання і будуть застосовані заходи, тим менше шансів зіткнутись з негативними наслідками і ускладненнями. Комплекс спеціалізованих лікувальних процедур спрямований на активізацію зростання очного яблука, що буде супроводжуватись нормалізацією функцій сенсорного органу і зниженням проявів гіперметропії.
Одним з найбільш ефективних методів лікування є консервативний метод, який передбачає використання спеціалізованих окулярів або лінз.
У нашій клініці активно використовуються апаратні методики корекції далекозорості, які передбачають проведення процедур, націлених на стимуляцію очних м’язів.
Методики лікування дітей передбачають наявність ігрової складової, яка дозволяє дітям подолати страх і навіть отримати задоволення від походу до лікаря. Діти не бояться лікуватися і роблять це із задоволенням.
У нашій клініці ми застосовуємо прогресивні методики лікування дитячої далекозорості. Звертаючись до нас ви можете розраховувати на повне зцілення зорових функцій у вашої дитини. Ми гарантуємо своїм клієнтам високу ступінь професіоналізму, європейський рівень обслуговування, застосування новітніх технологій і прогресивних методик лікування.

Нюанси профілактики

Апаратне лікування далекозорості у дитиниДля поліпшення зорової функції при далекозорості у дитини лікарі рекомендують уникати перевантажень. Необхідно чергувати зорові і фізичні навантаження. Читання, малювання, складання пазлів, гра з дрібними деталями конструктора, письмові завдання повинні супроводжуватися відмінним освітленням. Інтелектуальні заняття слід переривати кожні півгодини гімнастикою для очей і фізичними вправами. Важливе значення має правильне харчування і здоровий сон.
Важливо чітко обмежити в часі перегляд телевізора, а також «бдіння» за комп’ютером, ігри на планшетах і мобільних телефонах. Все це краще замінити прогулянками на свіжому повітрі з рухомими розвагами.
Часто курс апаратних процедур в кабінеті офтальмолога повинен поєднуватися зі спеціальною програмою вправ для очей, що застосовуються з батьками в домашніх умовах.

Не займайтеся самолікуванням!

Іноді «народні легенди» про шкоду окулярів, які раз надівши в дитячому віці, доведеться носити все життя, і «бабусині поради» про цілющу чорницю заважають батькам, що панікують,  почати своєчасне лікування у фахівців. Таким чином, втрачається дорогоцінний час і можливість вчасно отримати адекватну медичну допомогу.
Окуляри – це нестрашно! Правильний підхід до лікування далекозорості дають можливість повністю виключити терапію окулярами в майбутньому.
«Чарівні» препарати з чорницею – не панацея. Слід знати, що безліч псевдо-ліків з екстрактами різноманітних речовин рослинного походження є не чим іншим, як звичайними біодобавками. Їх використання в практиці клініцистів не має місця, а користь від прийому таких препаратів вельми сумнівна.
КОМПЛЕКСНІ ОБСТЕЖЕННЯЦІНА (грн)
КОМПЛЕКСНІ ПРОФІЛАКТИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ
Первинне комплексне офтальмологічне обстеження новонароджених (1-12 міс.):

 • первинний огляд та консультація лікаря-офтальмолога дитячого;
 • огляд переднього відрізка ока в прямому та боковому освітленні;
 • огляд очного дна за допомогою не прямого бінокулярного офтальмоскопа на широку зіницю.
550 грн
Первинне комплексне офтальмологічне обстеження дітей до 18 років:

 • первинний огляд та консультація лікаря-офтальмолога дитячого;
 • візометрія;
 • визначення рефракції (кераторефрактометрія, скіаскопія);
 • визначення характеру зору;
 • біометрія;
 • біомікроскопія;
 • офтальмоскопія;
 • підбір окулярів.
700 грн

Всього три простих кроки до хорошого зору

Консультація в клініці
Точна діагностика
Курс лікування

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Відгуки

testimonial_slide
All  
Лапин Евгений Вчеславович

Хочу высказать свою искреннюю признательность персоналу клиники Батыгёз и особенно докторам Зореславе Васильевне и Светлане Васильевне, которые в буквальном смысле вернули мне зрение, после неудачного вмешательства врачей из Одессы, в которой я проживаю.Так что призываю всех, кто нуждается в помощи офтальмологов, обращаться за помощью к специалистам клиники Батыгёз. И учитывая, что я сам имею высшее медицинское образование, могу с уверенностью утверждать - отличные результаты лечения - это несомненно следствие высочайшего профессионализма и глубокой порядочности докторов и всего персонала клиники. Желаю

...more
07.12.2020  
All  
Лапин Евгений Вчеславович    07.12.2020  
Хочу высказать свою искреннюю признательность персоналу клиники Батыгёз и особенно докторам Зореславе Васильевне и Светлане Васильевне, которые в буквальном смысле вернули мне зрение, после неудачного вмешательства врачей из Одессы, в которой я проживаю.Так что призываю всех, кто нуждается в помощи офтальмологов, обращаться за помощью к специалистам клиники Батыгёз. И учитывая, что я сам имею высшее медицинское образование, могу с уверенностью утверждать - отличные результаты лечения - это несомненно следствие высочайшего профессионализма и глубокой порядочности докторов и всего персонала клиники. Желаю всем крепкого здоровья и отличного зрения. Евгений
testimonial_slide
Евгения  
Евгения   
Author Picture

В данной клинике мы заказывали оптику для ребёнка, по имеющемуся рецепту. Возможно процедура данная не требует какие-то особенных навыков. Но наш случай оказался особенным и представители клиники продемонстрировали какое-то невероятное, по нынешним временам, отношение к клиенту. Рекомендую всем данную клинику, так как здесь качество услуг напрямую связано с репутацией, которой однозначно дорожат!!!

31.05.2020  
testimonial_slide
Лисенко Юрій  
Лисенко Юрій   
Author Picture

Висловлюю подяку лікарці Дубровська Олена. Зробила мені лазерну операцію на ліве око зовсім безболісно. У неї аура тепла і тому була повна довіра. Відчувається професіоналізм.

04.03.2020  
testimonial_slide
 
Юлия   
Author Picture

Клиника отличается доброжелательным персоналом и реальной чистотой. Будем обращаться в будущем

19.02.2020  
testimonial_slide
 
Олена   
Author Picture

Приємний персонал, уважне ставлення, детальна консультація, чіткі відповіді на всі поставленні запитання.

10.02.2020  

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2022