Лікування амбліопії у дітей, апаратне лікування амбліопії очей у дитини — Batigoz
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Лікування амбліопії у дітей

Лікування амбліопії у дітейПатологічний стан, при якому одне око бачить погано або взагалі не включене в роботу зорової системи, називають «ледачим оком» або, відповідно до медичної термінології, – амбліопією. Оскільки при такому відхиленні немає стійкого ушкодження сітківки, очних нервів та центрів головного мозку, що відповідають за зір, то процес цілком піддається результативній корекції і успішному лікуванню.

Новонародженим крихіткам властива недорозвиненість зорових механізмів, так як на етапі появи на світі їх зір перебуває на стадії формування і вдосконалення. Фактично очі малятка тільки вчаться бачити, сприймати навколишнє середовище, досліджувати світ. Якщо зображення не фокусується на сітківці через різноманітні дефекти, то зоровий аналізатор залишається несформованим й розвивається амбліопія.

Мозок не здатний аналізувати інформацію, що надходить від очей з різною гостротою зору, оскільки не складається єдина та цілісна картина побаченого. Зрештою, функціонування одного ока пригнічується, і воно набуває характеру «ледачого».

Причини формування амбліопії

В основному, першопричиною виникнення захворювання є запущені офтальмологічні відхилення.

Лікарі-окулісти виділяють ряд основних причин амбліопії:

Амбліопія тісно пов’язана з косоокістю. Коли око відводиться в бік й не фокусується, то воно часто стає нефункціональним. І, навпаки, зоровий орган, втрачаючи гостроту, не працює в повну силу й починає косити.

Тільки професійна діагностика може точно встановити причини появи патології «ледачого ока», оскільки вони в кожному окремо взятому випадку суто індивідуальні.

Симптоми амбліопії у дітей

Лікування амбліопії у дітей

Спеціаліст офтальмологічної клініки Batigoz обов’язково проведе ретельне обстеження, визначить рівень гостроти зору, скрупульозно збере анамнез і прийме рішення про подальші дії.

Діти, які з раннього віку бачать погано, поняття не мають, що таке об’ємне зображення. Іноді, одягнувши коригувальні окуляри, малюк шокований тим, як можна так добре розглянути навколишній світ у всій різноманітності.

Важливо, щоб крихітка носила окуляри весь час, а не тільки під наглядом мами з татом. Батьки повинні провести бесіду з дитиною і доступно роз’яснити, що якщо в даний момент маля не любить окуляри, то вони просто перестануть його «слухатися» і «допомагати» оченятам добре бачити. Тобто, без регулярного носіння корекція просто неможлива.

Як і при косоокості, при амбліопії око з нормальною гостротою зору закривають пов’язкою, щоб стимулювати роботу ледачого ока (метод оклюзії, що в перекладі з латинської означає «приховування»).

Апаратне лікування амбліопії у дітейЧасто, чим гірший зір в хворому оці, тим більш неохоче діти погоджуються носити заслінку, що закриває здорове око. При виключенні ока, що краще бачить, погана видимість навколо викликає і фізичні, і психологічні незручності. У таких випадках методика оклюзії застосовується поступово: починаючи в день з однієї години носіння пов’язки і потроху збільшуючи час до необхідного максимуму. Таким чином, мінімізуються неприємні відчуття у дитини, і нейтралізується її опір.

У зв’язку з тим, що амбліопія з косоокістю практично завжди йдуть разом (особливо при ледачому оці із залишковим зором), психологічних травм дітям з такими вадами уникнути дуже складно. Нестандартна зовнішність породжує цілий комплекс труднощів. Кепкування з боку однолітків, неможливість вести звичайний для діток спосіб життя через поганий зір створюють психологічний дискомфорт маленькій людині. Батькам і дитині потрібно проявити велике терпіння. Підтримка та розуміння дорослих дуже важливі в період лікування.

Апаратні технології останнього покоління в клініці Batigoz дозволяють в ігровому форматі та невимушеній обстановці активізувати роботу не функціонуючих очних систем, налагодити природну діяльність відділів головного мозку, що відповідають за зір.

Своєчасність та терпіння – запорука успіху

Важливо, щоб лікування було комплексним і системним, здійснювалося за планом, без потурання з боку дорослих, які нібито шкодують своє чадо. Уявна жалість і халатне ставлення до рекомендацій лікаря в даній ситуації зіграють роль «ведмежої послуги». Без регулярного відвідування офтальмологічного кабінету, проходження всіх планових процедур, ретельної зорової гігієни, постійного носіння окулярів або м’яких лінз, а також  виконання сукупності вправ вдома досягти бажаного результату не вийде.

Амбліопія у дитиниЩоб не упустити розвиток відхилення та вчасно приступити до терапії, потрібно регулярно відвідувати дитячого офтальмолога (мінімум один раз на рік, а при розладах зору – раз на півроку). У дорослих людей описана патологія важко піддається лікуванню. При діагностиці та лікуванні у дітей амбліопії головне не пропустити так званий чутливий період, коли усунення проблеми можливе з найбільшою ефективністю (вік до 8-9 років).

Невчасно розпочате лікування або поверхневе ставлення до нього можуть викликати незворотні наслідки, найгіршим з яких є непоправне погіршення зору. У таких випадках необхідна корекція окулярами або контактними лінзами все життя. При цьому гостроту зору поліпшити вже не вдасться.

Своєчасно виявлений недолік, чітке дотримання плану лікування, бережливе ставлення до очей дитини завжди допомагають позитивно вплинути на відновлення нормального зору та ведуть до повного одужання.

КОМПЛЕКСНІ ОБСТЕЖЕННЯЦІНА (грн)
КОМПЛЕКСНІ ПРОФІЛАКТИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ
Первинне комплексне офтальмологічне обстеження новонароджених (1-12 міс.):

 • первинний огляд та консультація лікаря-офтальмолога дитячого;
 • огляд переднього відрізка ока в прямому та боковому освітленні;
 • огляд очного дна за допомогою не прямого бінокулярного офтальмоскопа на широку зіницю.
550 грн
Первинне комплексне офтальмологічне обстеження дітей до 18 років:

 • первинний огляд та консультація лікаря-офтальмолога дитячого;
 • візометрія;
 • визначення рефракції (кераторефрактометрія, скіаскопія);
 • визначення характеру зору;
 • біометрія;
 • біомікроскопія;
 • офтальмоскопія;
 • підбір окулярів.
700 грн
Повторне комплексне обстеження (протягом 3-х місяців)
350 грн

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ
Консультація лікаря-офтальмолога дитячого 
385 грн
Повторна консультація лікаря-офтальмолога
275 грн
АПАРАТНЕ ЛІКУВАННЯ (курс 10 процедур)
(сума може змінюватись за рахунок необхідності компонування програм)
2475 грн
Аппаратне лікування амбліопії
275 грн
АПАРАТНЕ ЛІКУВАННЯ АМБЛІОКОР (курс 10 процедур)
(сума може змінюватись за рахунок необхідності компонування програм)
3150 грн
Аппаратне лікування амбліокор
350 грн

Всього три простих кроки до хорошого зору

Консультація в клініці
Точна діагностика
Курс лікування

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2022