Як зберегти зір до старості, рекомендації для збереження хорошого зору — клініка Batigoz
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Як зберегти гарний зір. Рекомендації від клініки Batigoz

Сохранити зір

Зір – один з основних способів сприйняття інформації людиною. На зір доводиться до 80% даних, які обробляє наш мозок. Тому для повноцінного і насиченого життя вкрай важливо зберігати гарний зір до старості.
У сьогоднішній статті я поділюся з вами порадами, як зберегти зір на довгі роки.
Всі рекомендації для збереження хорошого зору можна умовно поділити на кілька категорій: рекомендації по харчуванню, рекомендації щодо зниження зорового навантаження, рекомендації з фізичної активності і загальні рекомендації.

Продукти, корисні для очей

Щоб зберегти зір, потрібно вживати в їжу продукти, багату вітамінами і мінералами, щоб забезпечити очі речовинами необхідними для їх нормального функціонування.

Особливо важливі для очей:

 1. Вітамін А. Наявний в ньому антиоксидант бета-каротин сприяє підтримці гостроти зору. При його дефіциті може розвиватися гемералопія або «нічна сліпота». Продукти, що містять вітамін А: морква, цибуля, печінка, зелений горошок, помідори, сир і салат.
 2. Вітамін С. Він забезпечує надходження крові до судин і капілярів очей, крім цього, він захищає очі від короткохвильового випромінювання, шкідливого для зору. Продукти, що містять вітамін С: цитрусові, квашена капуста, смородина і шипшина.
 3. Вітамін Е. Це потужний природний антиоксидант, крім іншого, допомагає запобігти розвитку катаракти. Продукти, що містять вітамін Е: вершкове масло, олія, картопля, горіхи, шпинат, крупи і бобові.
 4. Лютеїн і зеаксантин. Лютеїн – пігмент сітківки ока, який грає важливу роль в забезпеченні гострого зору. Лютеїн не синтезується в організмі і може бути отриманий тільки з їжею, саме тому його запас необхідно постійно поповнювати. Обидва мікроелемента також є антиоксидантами, необхідними для профілактики руйнування жовтої плями сітківки і нормального функціонування зорового аналізатора. Продукти, що містять лютеїн і зеаксантин: всі овочі і фрукти темно-зеленого кольору, зерновий хліб і яйця.
 5. Цинк. Цей мінерал важливий для попередження дегенеративних захворювань очей, нестача цинку в організмі сприяє розвитку помутніння кришталика – захворювання катаракти. Крім того, цинк посилює антиоксидантну дію вітамінів А і Е. Продукти, що містять цинк: яєчні жовтки, ягоди, морепродукти, яловичина.
 6. Омега-3-поліненасичені жирні кислоти. Дві з кислот класу Омега-3 вкрай важливі для розвитку і збереження зору. Вони грають ключову роль в розвитку зору у ембріонів і новонароджених, а у дорослих ці жирні кислоти допомагають захистити сітківку ока. Додаткове постачання сітківки, судин і нервів очей Омега-3 жирними кислотами допомагає зберегти гостроту зору, а також відіграє важливу роль у захисті клітин сітківки. Продукти, що містять омега-3-поліненасичені жирні кислоти: морська риба (скумбрія, сардина, лосось, тунець і ін.), рибні консерви в олії, лляне насіння, кунжут, волоські горіхи, квасоля, цвітна капуста, шпинат, брокколі, диня, риб’ячий жир.

Правила зорових навантаженнь

Однією з основних причин проблем із зором у сучасних людей є підвищене навантаження на очі. Нас постійно оточують всілякі гаджети і пристрої, ми витрачаємо левову частку дня дивлячись в той чи інший екран.
Що ж потрібно робити, щоб знизити навантаження на очі і зберегти зір?

При роботі за комп’ютером:

Сохранити зір за комп'ютером

 • правильно розмістіть монітор: він повинен бути трохи нижче рівня очей і не ближче, ніж 30 сантиметрів;
 • частіше моргайте, при необхідності, використовуйте зволожуючі краплі;
 • якщо у вас поганий зір – використовуйте окуляри або контактні лінзи при роботі за комп’ютером;
 • робіть невеликі перерви кожну годину роботи: найкраще підійти до вікна і подивитися вдалину, зробити розминку для очей або загальну розминку (не вважається за перерву, якщо ви будете відводити погляд від монітора комп’ютера і дивитися на екран телефону);
 • стежте за правильним освітленням робочого місця: світло повинне бути теплим і розсіяним, якщо використовуєте настільну лампу, то стежте щоб світло від неї не било в очі.

При читанні або роботі з дрібними деталями:

 • правильне освітлення так само важливо, як і при роботі за комп’ютером, правила ті ж – тепле розсіяне світло, досить яскраве, але не б’є в очі;
 • правильний вибір місця і пози для читання/роботи: найкраще це робити за столом, сидіти при цьому треба з рівною спиною і не нахиляти голову;
 • робити перерви щогодини і давати очам відпочити;
 • не забувайте про окуляри або контактні лінзи.

Користь фізичної активності

Фізична активність сприятливо впливає в тому числі і на зорові функції: сприяє нормальній роботі м’язів, які відповідають за акомодацію очей, зміцнює кровоносну систему зорових органів. Нестача фізичної активності, «сидячий» спосіб життя призводить до погіршення кровопостачання очей і їх здібностей до зміни фокусної відстані.

Спортивні вправи, які корисні для очей:

 • ігри, що вимагають постійного перемикання уваги з ближніх на віддалені об’єкти (настільний теніс, бадмінтон, баскетбол, волейбол, футбол);
 • помірні кардіо-навантаження (бігова доріжка, велотренажер, еліптичний тренажер);
 • плавання і веслування;
 • вправи на гнучкість і розтяжку (йога, пілатес, гімнастика);
 • звичайні прогулянки по вулиці.

Загальні рекомендації як зберегти зір

Рекомендації для гарного зору

Захищайте очі від ультрафіолетового випромінювання – носіть сонцезахисні окуляри (в тому числі взимку) і головні убори з широкими полями. Ультрафіолетове випромінювання є однією з причин розвитку катаракти, яка, в свою чергу може привести до втрати зору.
Контролюйте кров’яний тиск. Багато очних захворюваннь (в тому числі глаукома, яка призводить до незворотної втрати зору) пов’язані з підвищенням артеріального тиску.
Ведіть здоровий спосіб життя, відмовтеся від паління і вживання алкоголю. ЭЦі звички призводять до підвищення внутрішньоочного тиску і інших проблем з очима.
Захищайте очі, якщо ваша робота або хобі пов’язані з ризиком для них. Плавання в хлорованому басейні, зварювання, обробка деревини або металу, при яких можуть летіти дрібні друзки та скалки, і навіть банальне прибирання території, при якому піднімається пил і літає дрібне сміття, – все це може травмувати ваші очі і призвести до серйозних порушень зору.
Відвідуйте офтальмолога. ННе забувайте проходити планові перевірки зору у кваліфікованих лікарів. Вчасно помічена проблема дозволяє значно полегшити процес лікування і мінімізувати можливі наслідки.
Отже, підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що для збереження здорових очей необхідно:
 1. Правильно харчуватися.
 2. Дозувати зорове навантаження.
 3. Вести здоровий і активний спосіб життя.
 4. Берегти свої очі від впливів навколишнього середовища.
Використовуйте цю пам’ятку “Як зберегти зір”, і насолоджуйтеся щастям бачити світ по-справжньому якомога довше!

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2019