Як зберегти зір до старості, рекомендації для збереження хорошого зору — клініка Batigoz
Международная офтальмологическая клиника Batigoz hotel logo Batigoz – первая международная офтальмологическая клиника. Работаем в Турции, Румынии, Нидерландах, Бельгии и Ираке. Контакты:
Адрес: ул. Садовая 1в 08130 Киевская область, Киево-Святошинский район, с. Петропавловская Борщаговка,,
Телефон:0 800 211 793, Электронная почта: info@batigoz.com.ua

Як зберегти гарний зір. Рекомендації від клініки Batigoz

Як зберегти гарний зір. Рекомендації від клініки Batigoz

Сохранити зір

Зір – один з основних способів сприйняття інформації людиною. На зір доводиться до 80% даних, які обробляє наш мозок. Тому для повноцінного і насиченого життя вкрай важливо зберігати гарний зір до старості.
У сьогоднішній статті я поділюся з вами порадами, як зберегти зір на довгі роки.
Всі рекомендації для збереження хорошого зору можна умовно поділити на кілька категорій: рекомендації по харчуванню, рекомендації щодо зниження зорового навантаження, рекомендації з фізичної активності і загальні рекомендації.

Продукти, корисні для очей

Щоб зберегти зір, потрібно вживати в їжу продукти, багату вітамінами і мінералами, щоб забезпечити очі речовинами необхідними для їх нормального функціонування.

Особливо важливі для очей:

 1. Вітамін А. Наявний в ньому антиоксидант бета-каротин сприяє підтримці гостроти зору. При його дефіциті може розвиватися гемералопія або «нічна сліпота». Продукти, що містять вітамін А: морква, цибуля, печінка, зелений горошок, помідори, сир і салат.
 2. Вітамін С. Він забезпечує надходження крові до судин і капілярів очей, крім цього, він захищає очі від короткохвильового випромінювання, шкідливого для зору. Продукти, що містять вітамін С: цитрусові, квашена капуста, смородина і шипшина.
 3. Вітамін Е. Це потужний природний антиоксидант, крім іншого, допомагає запобігти розвитку катаракти. Продукти, що містять вітамін Е: вершкове масло, олія, картопля, горіхи, шпинат, крупи і бобові.
 4. Лютеїн і зеаксантин. Лютеїн – пігмент сітківки ока, який грає важливу роль в забезпеченні гострого зору. Лютеїн не синтезується в організмі і може бути отриманий тільки з їжею, саме тому його запас необхідно постійно поповнювати. Обидва мікроелемента також є антиоксидантами, необхідними для профілактики руйнування жовтої плями сітківки і нормального функціонування зорового аналізатора. Продукти, що містять лютеїн і зеаксантин: всі овочі і фрукти темно-зеленого кольору, зерновий хліб і яйця.
 5. Цинк. Цей мінерал важливий для попередження дегенеративних захворювань очей, нестача цинку в організмі сприяє розвитку помутніння кришталика – захворювання катаракти. Крім того, цинк посилює антиоксидантну дію вітамінів А і Е. Продукти, що містять цинк: яєчні жовтки, ягоди, морепродукти, яловичина.
 6. Омега-3-поліненасичені жирні кислоти. Дві з кислот класу Омега-3 вкрай важливі для розвитку і збереження зору. Вони грають ключову роль в розвитку зору у ембріонів і новонароджених, а у дорослих ці жирні кислоти допомагають захистити сітківку ока. Додаткове постачання сітківки, судин і нервів очей Омега-3 жирними кислотами допомагає зберегти гостроту зору, а також відіграє важливу роль у захисті клітин сітківки. Продукти, що містять омега-3-поліненасичені жирні кислоти: морська риба (скумбрія, сардина, лосось, тунець і ін.), рибні консерви в олії, лляне насіння, кунжут, волоські горіхи, квасоля, цвітна капуста, шпинат, брокколі, диня, риб’ячий жир.

Правила зорових навантаженнь

Однією з основних причин проблем із зором у сучасних людей є підвищене навантаження на очі. Нас постійно оточують всілякі гаджети і пристрої, ми витрачаємо левову частку дня дивлячись в той чи інший екран.
Що ж потрібно робити, щоб знизити навантаження на очі і зберегти зір?

При роботі за комп’ютером:

Сохранити зір за комп'ютером

 • правильно розмістіть монітор: він повинен бути трохи нижче рівня очей і не ближче, ніж 30 сантиметрів;
 • частіше моргайте, при необхідності, використовуйте зволожуючі краплі;
 • якщо у вас поганий зір – використовуйте окуляри або контактні лінзи при роботі за комп’ютером;
 • робіть невеликі перерви кожну годину роботи: найкраще підійти до вікна і подивитися вдалину, зробити розминку для очей або загальну розминку (не вважається за перерву, якщо ви будете відводити погляд від монітора комп’ютера і дивитися на екран телефону);
 • стежте за правильним освітленням робочого місця: світло повинне бути теплим і розсіяним, якщо використовуєте настільну лампу, то стежте щоб світло від неї не било в очі.

При читанні або роботі з дрібними деталями:

 • правильне освітлення так само важливо, як і при роботі за комп’ютером, правила ті ж – тепле розсіяне світло, досить яскраве, але не б’є в очі;
 • правильний вибір місця і пози для читання/роботи: найкраще це робити за столом, сидіти при цьому треба з рівною спиною і не нахиляти голову;
 • робити перерви щогодини і давати очам відпочити;
 • не забувайте про окуляри або контактні лінзи.

Користь фізичної активності

Фізична активність сприятливо впливає в тому числі і на зорові функції: сприяє нормальній роботі м’язів, які відповідають за акомодацію очей, зміцнює кровоносну систему зорових органів. Нестача фізичної активності, «сидячий» спосіб життя призводить до погіршення кровопостачання очей і їх здібностей до зміни фокусної відстані.

Спортивні вправи, які корисні для очей:

 • ігри, що вимагають постійного перемикання уваги з ближніх на віддалені об’єкти (настільний теніс, бадмінтон, баскетбол, волейбол, футбол);
 • помірні кардіо-навантаження (бігова доріжка, велотренажер, еліптичний тренажер);
 • плавання і веслування;
 • вправи на гнучкість і розтяжку (йога, пілатес, гімнастика);
 • звичайні прогулянки по вулиці.

Загальні рекомендації як зберегти зір

Рекомендації для гарного зору

Захищайте очі від ультрафіолетового випромінювання – носіть сонцезахисні окуляри (в тому числі взимку) і головні убори з широкими полями. Ультрафіолетове випромінювання є однією з причин розвитку катаракти, яка, в свою чергу може привести до втрати зору.
Контролюйте кров’яний тиск. Багато очних захворюваннь (в тому числі глаукома, яка призводить до незворотної втрати зору) пов’язані з підвищенням артеріального тиску.
Ведіть здоровий спосіб життя, відмовтеся від паління і вживання алкоголю. ЭЦі звички призводять до підвищення внутрішньоочного тиску і інших проблем з очима.
Захищайте очі, якщо ваша робота або хобі пов’язані з ризиком для них. Плавання в хлорованому басейні, зварювання, обробка деревини або металу, при яких можуть летіти дрібні друзки та скалки, і навіть банальне прибирання території, при якому піднімається пил і літає дрібне сміття, – все це може травмувати ваші очі і призвести до серйозних порушень зору.
Відвідуйте офтальмолога. ННе забувайте проходити планові перевірки зору у кваліфікованих лікарів. Вчасно помічена проблема дозволяє значно полегшити процес лікування і мінімізувати можливі наслідки.
Отже, підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що для збереження здорових очей необхідно:
 1. Правильно харчуватися.
 2. Дозувати зорове навантаження.
 3. Вести здоровий і активний спосіб життя.
 4. Берегти свої очі від впливів навколишнього середовища.
Використовуйте цю пам’ятку “Як зберегти зір”, і насолоджуйтеся щастям бачити світ по-справжньому якомога довше!

Читайте также

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером? Ефективні рекомендації

Як визначити відшарування сітківки? Причини, симптоми, ознаки

Як правильно носити контактні лінзи?

Як зберегти гарний зір. Рекомендації від клініки Batigoz

Визначаємо розвиток катаракти ока. Симптоми, ознаки, причини

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2022