Глаукома – що це? Причини, ознаки, симптоми і види.

Серйозні очні захворювання (близько 50-60 різних хвороб, з однаковою клінічною картиною), що характеризуються високим тиском усередині ока, поступово приводять до порушення водного балансу очної системи, руйнування зорового нерва і втратою надходжень сигналів із зорового механізму в головний мозок, об’єднані загальною назвою – глаукома. Такі руйнівні процеси без своєчасного лікування ведуть до повної сліпоти.

Про цю небезпечну патологію було відомо вже в давні часи. Сама назва походить від грецького – «блакитне помутніння ока».У важкому стані на останніх стадіях зіниця має характерний каламутний зелено-блакитний колір. Ще Гіппократ відзначає цю недугу в своїх працях.

Підступність захворювання проявляється в тому, що воно довго може протікати без всяких симптомів. Якщо не проходити регулярно огляди у офтальмолога, то легко можна не помітити початкову стадію очного розладу і пропустити дорогоцінний час для боротьби з втратою зору.

Здорове око характеризується рівномірністю притоку і відтоку рідин, таким чином, підтримуючи баланс тиску. При перших ознаках глаукоми збалансованість обмінних процесів порушується, накопичення значної кількості рідини призводить до тиску на очний нерв, він атрофується і втрачає функціональні можливості. Порушується кровообіг, очний механізм піддається значному навантаженню. Імпульси в головний мозок надходять все гірше, поступово втрачається периферичний зір (звужується поле видимості), далі йде неминуча сліпота.

Причини глаукоми сучасна медицина пояснює низкою взаємопов’язаних факторів:

При поєднанні декількох негативних обставин, відбувається запуск згубних процесів в системі зору.

Остаточної єдності думок в питанні про виникнення глаукоми досі не існує. Однак, медики одноголосні в тому, що своєчасне кваліфіковане лікування дає можливість врятувати зір пацієнтові.

Хоча хвороба може виникнути в будь-якому віці, навіть у немовляти, її розвиток все ж частіше проявляється після 40-45 років. Основною групою ризику є люди похилого віку старше 65-70 років. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я глаукома і катаракта вважаються основними захворюваннями, що згубно і незворотно впливають на зір людства. Близько 5 мільйонів людей осліпли в результаті несвоєчасного звернення до фахівців для лікування глаукоми. У відсотковому відношенні – це 13,5% від усіх, що страждають від сліпоту на Землі.

Що повинно насторожити Вас? Основні симптоми глаукоми, які сигналізують про необхідність негайно звернутися до лікаря-окуліста:

Класифікують два основних види захворювання:

  1. Закритокутова форма. Відрізняється тим, що шляхи природного відтоку рідини закриті. Через перекриття райдужкою передньої камери ока не відбувається природний дренаж. Рідина накопичується, не маючи ніякого виходу, тисне на очний нерв. Такий дефект може привести до гострого приступу глаукоми, що, в свою чергу, викликає втрату зору.
  2. Відкритокутова форма. Дренажна система ока функціонує, але з серйозними відхиленнями. Що так само призводить до посилення внутрішньоочного тиску. Цей вид недуги не має гострого перебігу, протікає, найчастіше, безсимптомно. Звуження поля зору тягнеться кілька років.

Офтальмологи клініки Batigoz (Київ), як і всі передові лікарі світу, впевнено стверджують: консультація лікаря та проведення діагностичних процедур, допоможуть вчасно виявити хворобу і протистояти їй.

Діагностика глаукоми

Проведення обстеження на ранніх стадіях розвитку патології дуже важливе для успішного і ефективного лікування. Крім загальної діагностики, лікарі Batigoz здійснюють цілий ряд специфічних процедур. За допомогою передових сучасних технологій здійснюється:

Залежно від стадії захворювання, особливостей його перебігу і розвитку, можуть так само призначатися й інші специфічні дослідження.

Лікування глаукоми. Київ, Batigoz

Чим швидше виявиться хвороба, тим ймовірніше, що вона буде успішно лікуватися. Ознайомимося з методами боротьби з недугою.

 

Медикаментозна методика. Винахід препаратів, що стимулюють відтік очної рідини або зменшують її вироблення, викликали справжній фурор на ринку медикаментів. Консервативні способи лікування, як правило, спрямовані на зменшення тиску всередині ока за допомогою благотворного впливу препаратів у вигляді крапель. Закапування проводять практично все життя. Процедура стає звичною частиною повсякденних маніпуляцій, таких, як умивання, чищення зубів, прийом душу.

Офтальмологи Batigoz завжди ретельно і продумано підбирають найбільш підходящі в кожній індивідуальній ситуації щадні ліки.

 

Лазерне лікування глаукоми. Цей результативний метод стали успішно використовувати в сімдесятих роках 20-го століття. У наш час він вдосконалений і застосовується в передових клініках на постійній основі. Лікування лазером застосовують тоді, коли консервативні методики не приносять бажаного ефекту.

Під час лазерних процедур проводять як природний відтік рідини для нормалізації тиску в зоровому механізмі (трабекулопластика), так і створюють штучні шляхи її відтоку (ірідотомія).

При трабекулопластиці лікар робить лазером на діафрагмі опіки мікроскопічних розмірів. Так стимулюється природний відтік зайвої рідини і відновлюється стабільність тиску.

В процесі проведення ірідотомії за допомогою лазера робляться мікроотвори, які дозволяють нормалізувати циркуляцію рідини і нормувати тиск.

У нашій клініці лазерні процедури проводяться швидко (в режимі «один день», без больових відчуттів) і дають відмінні результати.

У важких випадках, коли ні медикаментозний метод, ні лікування лазером не допоможе, застосовується хірургічне втручання. Сітусотрабекулотомія – найпоширеніша і найефективніша офтальмологічна операція при глаукомі. В результаті маніпуляцій хірурга створюється новий шлях відтоку рідини в простір під кон’юнктивою, де вона успішно розсмоктується.

 

Також успішно використовується імплантація клапана мікророзмірів (Імплантат EX-PRESS). Вставлений між зовнішньою і внутрішньою оболонкою ока, він виконує функцію дренажу. Такий метод лікування дуже результативний навіть на пізніх стадіях глаукоми, переноситься з легкістю і не потребує тривалого відновлення.

Навіть після значних поліпшень пацієнтам з глаукомою необхідно постійно знаходитися під наглядом лікаря, щоб в динаміці стежити за станом внутрішньоочного тиску і особливостями роботи зорового механізму.

Глаукома. Профілактика та рекомендації

Офтальмологи рекомендують дотримуватися простих правил, щоб зберегти зір навіть, якщо Вам діагностували глаукому і Ви її успішно лікували:

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі: