Лікування косоокості у дітей

Косоокість у дітей

Порушене асиметричне положення одного або двох очей при прямому погляді, коли немає фокусування на об’єкті, іменується косоокістю. Даний недолік носить не тільки візуальний косметичний характер, але і в цілому негативно впливає всю структуру зорового механізму та вимагає обов’язкового лікування. При такій патології злиття зображення двома очима в єдине ціле не відбувається. Зоровий аналізатор, щоб уникнути двоїння, виключає роботу ока, що косить. Наслідком цього може стати розвиток амбліопії (формування «ледачого ока»).

Косоокість у новонароджених немовлят, якщо вона не сильно виражена, до півроку вважається межею норми. Малюк в такому ранньому віці адаптується до зовнішнього середовища, у нього відбувається формування навичок управління очними м’язами. Якщо ж косоокість у немовляти і після 6 місяців залишається помітною, потрібна консультація дитячого офтальмолога.

За статистикою захворювання діагностується в основному у період від одного до трьох років. Але розвиток хвороби може виникати і в більш пізній термін – до шестирічного віку.

Причини виникнення різноманітні: родові травми, відхилення в діяльності центральної нервової системи, наслідки або ускладнення очних патологій, перенесені інфекції. Косоокість може бути і вродженою, і набутою.

Вада носить як постійний, так і періодичний характер.

По різновидах відхилень розрізняють:

Батькам необхідно чітко розуміти, що проблема не вирішиться сама по собі. Лікувати захворювання потрібно довго і ретельно, але підсумком будуть хороші результати.

Терапевтичне лікування

Чим раніше розпочати вирішення проблеми, тим легше її усунути і уникнути ускладнень. Звернувшись до досвідченого дитячого офтальмолога клініки Batigoz, Ви гарантовано отримаєте:

Терапія включає в себе ранні корекції (вже з півтори-двох років) за допомогою окулярів або м’яких контактних лінз, маніпуляції для підвищення гостроти зору очей, вправи для розвитку нормальних бінокулярних функцій (можливість бачити обома очима цілісну картину) і фіксування досягнутих успіхів.

Щоб око, яке косить, включилося в природний режим роботи, на тривалий період «вимикають» здоровий орган зору, закривши його спеціальною заслінкою. Хворе око активно тренують і в кабінеті окуліста, і вдома, відповідно спеціально розробленій програмі оздоровлення. Для правильного фокусування ока, що косить, на предметі застосовують спеціалізовані прилади. На середню ділянку сітківки, наприклад, направляються світлові пучки, що викликають збудження зорових рецепторів й стимуляцію їх діяльності.

За допомогою призначених окулістом вправ діти вчаться зливати зображення правого і лівого очей в єдину картину.

Результативно застосовуються різні апаратні методики. Також лікар розробляє програму вправ для використання в домашніх умовах.

Хірургічне лікування

До хірургічного втручання в клініці Batigoz вдаються виключно, коли консервативні методи вичерпані, а позитивний результат все ще не досягнутий.

Шляхом проведення хірургічної процедури досягається відмінний косметичний ефект. Це дуже важливий психологічний момент, адже нестандартна зовнішність через косоокість викликає масу комплексів та постійну невпевненість в собі. Особливо це проявляється в юному віці. Загальновідомо, що діти, і, головним чином, підлітки, надають надмірне значення зовнішньому вигляду, бувають дуже жорстокі й нетолерантні в судженнях. Хірургічний вплив повертає дитині привабливий вигляд, дає можливість вести повноцінний спосіб життя в колі однолітків.

Але для поліпшення зору та відновлення нормальних функцій зорової системи одного зовнішнього успіху недостатньо. Діти повинні пройти як процедуру підготовки до операції, так і якісне післяопераційне відновлення та лікування.

Операційним шляхом подовжується або вкорочується очний м’яз або змінюється місце його прикріплення, а також змінюється напрямок його дій. У дуже складних випадках може знадобитися кілька операцій, щоб око  поступово входило в новий для нього стан. Після візуального відновлення симетричності положення очей триває терапія по відновленню бінокулярних функцій зору. Шляхом регулярних вправ і під впливом апаратних технологій поступово поліпшується механізм природної роботи очної структури.

Ні в якому випадку не можна традиційні та новаторські способи лікування у фахівців замінювати самолікуванням за порадою «добрих» родичів або знайомих. Адже дуже велике значення має фактор часу. Корекція і лікування дають набагато більш вражаючі результати, якщо почати їх відразу після першого року життя малюка. Витрачений даремно час з надіями на «саме пройде» іноді має досить загрозливі наслідки.

Важливим моментом є неухильне дотримання правил гігієни зору:

Консультація, діагностика, лікування та відстеження стану маленького пацієнта в динаміці може проводитися тільки досвідченим висококваліфікованим дитячим офтальмологом. Тоді шанси на успіх зростають у багато разів. Фахівці міжнародної клініки Batigos приділяють максимум уваги і докладають всіх зусиль, щоб вирішити всі проблеми із зором у Ваших діток.

 

Консультація лікаря-офтальмолога дитячого350 грн.
Повторна консультація лікаря-офтальмолога дитячого250 грн.
Апаратне лікування косоокості (одне заняття)

(необхідний курс складає мінімум 10 занять)

250 грн.
Операція на м’язах органів зору при косоокості(один м’яз)4500,00грн.

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі: