Лікування далекозорості у дітей, далекозорість у дитини — Batigoz

Лікування далекозорості у дітей

Далекозорість у дитини

Далекозорість (або гіперметропія) – це патологія очної рефракції, при якій спостерігаються не відповідні нормі коротка вісь очного яблука, малий діаметр рогівки і мілка передня камера. Зображення при такому дефекті розташовується в ділянці за сітківкою, а не на її поверхні, що призводить до нечіткості і розмитості видимої зблизька «картинки».

Далекозорість у дітей має свою специфіку. У більшості випадків у новонароджених спостерігається дитяча далекозорість. У малюків незначна гіперметропія вважається нормальним віковим станом. У процесі росту та подальшого формування зорової системи, очне яблуко збільшується в розмірі, а оптичний фокус переходить на сітківку. Якщо до 10 років означені показники починають перевищувати норми для певного віку, то необхідно вживати заходів для своєчасного усунення проблеми, щоб уникнути більш серйозних відхилень.

Розрізняють три ступені гіперметропії:

Перенапруження очних м’язів дитини, у зв’язку з нечіткістю одержуваного зображення, призводить до зниження функціональності зорової частини кори головного мозку. Що, в свою чергу, призводить до складних захворювань, наприклад, спазму акомодації, «ледачого ока» (амбліопії), косоокості.

Характерна симптоматика при далекозорості:

Варто враховувати, що дітки часто не здогадуються про проблему із зором, приймаючи її за норму. А дорослі при цьому астенічні симптоми легко списують на звичайну втому та завантаженість навчанням. Тому необхідно звертатися до дитячого окуліста не рідше одного разу на рік, щоб вчасно виявити дефекти і боротися з ними.

Діагностика

Постановка діагнозу «гіперметропія» можлива тільки після професійних діагностичних маніпуляцій. В процесі обстеження офтальмолог перевіряє:

– гостроту зору;

– проводить вимірювання кривизни рогівки та її розміру;

– оглядає очне дно;

– оцінює рух очних яблук;

– дає оцінку ступеня рефракції ока;

– визначає наявність і особливості бінокулярного зору.

При проведенні досліджень потрібно медикаментозно розширити зіницю для розслаблення кришталика й виявлення істинної рефракції ока.

Особливо складно виявити далекозорість слабкого ступеню. Тільки огляд кваліфікованого фахівця допоможе діагностувати навіть приховані загрози.

Лікування далекозорості у дітей

Процес лікування потрібно починати якомога раніше, щоб запобігти появі небезпечних ускладнень і важких супутніх хвороб. Чим швидше розпочати комплекс лікувальних процедур, тим більше шансів активізувати зростання очного яблука та зменшити прояви гіперметропії.

Одним з найважливіших і ефективних методів лікування є застосування окулярів або контактних лінз. В основному сила очкової (або лінзової) корекції нижче ступеня далекозорості. Окуляри в більшості випадків призначаються для носіння постійно.

Успішно використовуються апаратні процедури, які включають в себе різноманітні способи стимуляції зорової системи. Корекція проводяться курсами, по 4-5 разів на рік. Їх частота та підбір методик залежить від складності ситуації, вікових особливостей і на основі індивідуального підходу призначається лікарем.

У міжнародній офтальмологічній клініці Batigoz наші фахівці дуже результативно використовують поєднання апаратних маніпуляцій:

Лікування маленьких пацієнтів включає елементи гри, проходить абсолютно безболісно й легко переноситься, не викликаючи протестів, дискомфорту і неприємних спогадів.

Сучасні способи консервативного лікування високоефективні та при правильному підході призводять до повного зцілення діточок.

Нюанси профілактики

Для поліпшення зорової функції при далекозорості у дитини лікарі рекомендують уникати перевантажень. Необхідно чергувати зорові і фізичні навантаження. Читання, малювання, складання пазлів, гра з дрібними деталями конструктора, письмові завдання повинні супроводжуватися відмінним освітленням. Інтелектуальні заняття слід переривати кожні півгодини гімнастикою для очей та фізичними вправами. Важливе значення має правильне харчування й здоровий сон.

Важливо чітко обмежити в часі перегляд телевізора, а також «сидіння» за комп’ютером, ігри на планшетах і мобільних телефонах. Все це краще замінити прогулянками на свіжому повітрі з рухомими розвагами.

Часто курс апаратних процедур в кабінеті офтальмолога повинен поєднуватися зі спеціальною програмою вправ для очей, що застосовуються з батьками в домашніх умовах.

Не займайтеся самолікуванням!

Іноді «народні легенди» про шкоду окулярів, які раз надівши в дитячому віці, доведеться носити все життя, і «бабусині поради» про цілющі чорниці заважають батькам, що панікують, почати своєчасне лікування у фахівців. Таким чином, втрачається дорогоцінний час та можливість вчасно отримати адекватну медичну допомогу.

Окуляри – це нестрашно! Правильний підхід до лікування далекозорості, а також можливість застосування в підлітковому віці ексімер-лазерної корекції, дають можливість повністю виключити терапію окулярами в майбутньому.

«Чарівні» препарати з чорницею – не панацея. Слід знати, що безліч псевдо-ліків з екстрактами різноманітних речовин рослинного походження є не чим іншим, як звичайними біододатками. Їх використання в практиці клініцистів немає місця, а користь від прийому таких препаратів вельми сумнівна.

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЦІНА (грн)
Консультація лікаря-офтальмолога дитячого 350 грн
Повторна консультація лікаря-офтальмолога дитячого 250 грн

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі:


Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на сайт ©2019