Пресбіопія, відома також як вікова далекозорість – це природний віковий процес. Він полягає в поступовій втраті здатності фокусувати зір поблизу. Ви починаєте бачити нечітко при близькій роботі за комп’ютером, коли читаєте книгу, під час шиття і тд.

Пресбіопія очей широко поширена в усьому в усьому світі, особливо, в розвинених країнах, де поглиблення проблем зору сприяють всілякі гаджети і екрани.

Причини пресбіопії

Пресбіопія з’являється через погіршення здатності ока пристосовуватися до різних відстаней при розгляданні предметів, іншими словами – його акомодації. Поступово, кришталик починає втрачати здатність змінювати форму і еластичність при фокусуванні на близьку відстань. У цьому полягає відмінність пресбіопії від інших порушень зору: далекозорості, короткозорості та астигматизму, що обумовлені не тільки генетичними, а й набутими факторами.

Ця неприємна проблема із зором з’являється у всіх вже після 40 років. Навіть якщо протягом всього життя у вас був відмінний зір – уникнути пресбіопії неможливо. Люди з короткозорістю помітять, що предмети поблизу стають розмитими, при носінні своїх окулярів або контактних лінз, що призначені для далеких відстаней.

Якщо у людини таке захворювання, як далекозорість, то пресбіопія може бути виявлена ​​і в молодому віці. А ось при короткозорості вона розвивається набагато пізніше.

Симптоми пресбіопії

Як ви вже зрозуміли, основний симптом пресбіопії – погана видимість предметів поблизу. Особливу увагу варто звернути на дрібні предмети. Також, варто звернути увагу на контрастність вашого зору і чи потрібно вам яскраве освітлення при читанні.

У людей із далекозорістю і короткозорістю симптоми пресбіопії проявляються по-різному. У першому випадку пацієнт погано бачить не тільки поблизу, а й далеко. А ось у другому випадки, хвороба ніяк себе не проявляє навіть з віком.

Важливо пам’ятати, що незалежно від того як добре ви бачите, після 40 років слід проходити профілактичні обстеження частіше. Вони допоможуть виявити такі вікові порушення зору, як дегенерацію жовтої плями чи пресбіопію.

Діагностика пресбіопії

Діагностика полягає не тільки в аналізі зору. При ній враховується ваш вік і навіть стиль життя. Для виявлення пресбіопії виконують перевірку гостроти зору, що супроводжується тестом на переломлення, визначення рефракції і обсягу акомодації, на яку здатні Ваші очі. Щоб підібрати способи корекції зору, виконують пошук найближчої точки ясного бачення для кожного ока.

У клініці Batigoz передбачений спеціальний профілактичний огляд після 40 років:

Профілактичний діагностичний огляд після 40 років

–          пневмотонометрія

–          кераторефрактометрія

–          визначення гостроти та характеру зору

–          консультація лікаря-офтальмолога

–          підбір окулярів

400 грн.

Лікарі клініки Batigoz готові допомогти вам своєю турботою і професіоналізмом. Ми радимо проходити такий профілактичний діагностичний огляд мінімум 1 раз на рік після 40 років.

Лікування пресбіопії

Пресбіопію іноді називають неформально «хворобою довгих рук», оскільки деякий час компенсувати пресбіопію можна за допомогою розміщення предмета на відстані витягнутої руки. Однак коли цей метод перестає спрацьовувати, доводиться задуматися про корекцію пресбіопії доступними сучасній медицині методами.

Найчастіше пресбіопія коригується оптичним методом, за допомогою окулярів. Для тих, хто просто погано бачить поблизу, офтальмолог випише «окуляри для читання». Якщо ж людина страждає не тільки пресбіопіей, а і на короткозорістю чи дальнозоркістю потрібні біфокальні або прогресивні окуляри. Вони зроблені зі спеціальних лінз, до складу яких входить два типи скла для коригування зору, як поблизу, так і на далекій відстані. Також можна використовувати дві пари окулярів, що призначені для різної відстані.

Також може призначатися корекція пресбіопії хірургічним шляхом. Цей спосіб кардинально вирішує проблему пресбіопії. Операція полягає в заміні кришталика на мультифокальну лінзу.

Мультифокальні інтраокулярні лінз мають особливу конструкцію оптичної частини лінзи, яка дозволяє імітувати роботу природного кришталика. Вона володіє не одним, а кількома фокусами, і це дає можливість добре бачити предмети, розташовані на різних відстанях. Після успішної операції, людина може не використовувати окуляри або контактні лінзи для письма, читання і при роботі з дрібними деталями.

Підбір оптичної сили штучного кришталика суто індивідуальний. Він залежить не тільки від стану зорової системи, а й від віку, роду діяльності та багатьох інших супутніх чинників. Лікування пресбіопії хірургічним шляхом – це ще й профілактика катаракти, так як інтраокулярна лінза (штучний кришталик) вже не зможе помутніти.

 

Консультації в клініці BatigozЦіна (грн.)
Консультація лікаря-офтальмолога головного лікаря клініки Шевель І.О.500 грн.
Консультація лікаря-офтальмолога  к.м.н Федорова Л.А500 грн.
Консультація лікаря-офтальмолога  ретинолога400 грн.
Консультація лікаря- вітріоретинального хірурга400 грн.
Консультація лікаря-офтальмолога250 грн.
Консультація лікаря-офтальмолга із обстеженнями з інших медичних закладів200 грн.
Повторна консультація лікаря-офтальмолога200 грн.
Хірургічне лікування
Мультифокальні інтраокульрні лінзи
Інтраокулякулярна лінза AcrySof® ReSTOR® ASPHERIC SN6AD1 Alcon (США)29 000,00 грн.
Мультифокальні торичні ІОЛ для корекції астигматизму
Інтраокулякулярна лінза AcrySof® IQ ReSTOR® Toric Lens SND1T2 – Alcon (США)32 600,00 грн.
Інтраокулякулярна лінза AcrySof® IQ ReSTOR® Toric Lens SND1T3 – Alcon (США)35 500,00 грн.
Інтраокулякулярна лінза AcrySof® IQ ReSTOR® Toric Lens SND1T4 – SND1T6 Alcon (США)39 800,00 грн.
Трифокальні інтраокулякулярна лінза
Інтраокулякулярна лінза AcrySof® IQ PanOptix Alcon (США)35 000,00 грн.
Операція факоемульсифікація катаракти з імплантацією ІОЛ Стамбул (Туреччина)
Залежно від моделі інтраокулякулярної лінзивід 30 000,00 грн.
Рефракційна заміна кришталика з імплантацією ІОЛ
Залежно від моделі інтраокулякулярної лінзи23 200,00-
40 400,00 грн.

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі: