Пресбіопія, лікування пресбіопії очей в клініці

Пресбіопія, відома також як вікова далекозорість – це природний віковий процес. Він полягає в поступовій втраті здатності фокусувати зір поблизу. Ви починаєте бачити нечітко при близькій роботі за комп’ютером, коли читаєте книгу, під час шиття і тд.

Пресбіопія очей широко поширена в усьому в усьому світі, особливо, в розвинених країнах, де поглиблення проблем зору сприяють всілякі гаджети і екрани.

Причини пресбіопії

Пресбіопія з’являється через погіршення здатності ока пристосовуватися до різних відстаней при розгляданні предметів, іншими словами – його акомодації. Поступово, кришталик починає втрачати здатність змінювати форму і еластичність при фокусуванні на близьку відстань. У цьому полягає відмінність пресбіопії від інших порушень зору: далекозорості, короткозорості та астигматизму, що обумовлені не тільки генетичними, а й набутими факторами.

Ця неприємна проблема із зором з’являється у всіх вже після 40 років. Навіть якщо протягом всього життя у вас був відмінний зір – уникнути пресбіопії неможливо. Люди з короткозорістю помітять, що предмети поблизу стають розмитими, при носінні своїх окулярів або контактних лінз, що призначені для далеких відстаней.

Якщо у людини таке захворювання, як далекозорість, то пресбіопія може бути виявлена ​​і в молодому віці. А ось при короткозорості вона розвивається набагато пізніше.

Симптоми пресбіопії

Як ви вже зрозуміли, основний симптом пресбіопії – погана видимість предметів поблизу. Особливу увагу варто звернути на дрібні предмети. Також, варто звернути увагу на контрастність вашого зору і чи потрібно вам яскраве освітлення при читанні.

У людей із далекозорістю і короткозорістю симптоми пресбіопії проявляються по-різному. У першому випадку пацієнт погано бачить не тільки поблизу, а й далеко. А ось у другому випадки, хвороба ніяк себе не проявляє навіть з віком.

Важливо пам’ятати, що незалежно від того як добре ви бачите, після 40 років слід проходити профілактичні обстеження частіше. Вони допоможуть виявити такі вікові порушення зору, як дегенерацію жовтої плями чи пресбіопію.

Діагностика пресбіопії

Діагностика полягає не тільки в аналізі зору. При ній враховується ваш вік і навіть стиль життя. Для виявлення пресбіопії виконують перевірку гостроти зору, що супроводжується тестом на переломлення, визначення рефракції і обсягу акомодації, на яку здатні Ваші очі. Щоб підібрати способи корекції зору, виконують пошук найближчої точки ясного бачення для кожного ока.

У клініці Batigoz передбачений спеціальний профілактичний огляд після 40 років:

 

Профілактичний діагностичний огляд:

  • пневмотонометрія;
  • кераторефрактометрія;
  • визначення гостроти та характеру зору;
  • консультація лікаря-офтальмолога;
  • підбір окулярів.
400 грн

Лікарі клініки Batigoz готові допомогти вам своєю турботою і професіоналізмом. Ми радимо проходити такий профілактичний діагностичний огляд мінімум 1 раз на рік після 40 років.

Лікування пресбіопії

Пресбіопію іноді називають неформально «хворобою довгих рук», оскільки деякий час компенсувати пресбіопію можна за допомогою розміщення предмета на відстані витягнутої руки. Однак коли цей метод перестає спрацьовувати, доводиться задуматися про корекцію пресбіопії доступними сучасній медицині методами.

Найчастіше пресбіопія коригується оптичним методом, за допомогою окулярів. Для тих, хто просто погано бачить поблизу, офтальмолог випише «окуляри для читання». Якщо ж людина страждає не тільки пресбіопіей, а і на короткозорістю чи дальнозоркістю потрібні біфокальні або прогресивні окуляри. Вони зроблені зі спеціальних лінз, до складу яких входить два типи скла для коригування зору, як поблизу, так і на далекій відстані. Також можна використовувати дві пари окулярів, що призначені для різної відстані.

Також може призначатися корекція пресбіопії хірургічним шляхом. Цей спосіб кардинально вирішує проблему пресбіопії. Операція полягає в заміні кришталика на мультифокальну лінзу.

Мультифокальні інтраокулярні лінз мають особливу конструкцію оптичної частини лінзи, яка дозволяє імітувати роботу природного кришталика. Вона володіє не одним, а кількома фокусами, і це дає можливість добре бачити предмети, розташовані на різних відстанях. Після успішної операції, людина може не використовувати окуляри або контактні лінзи для письма, читання і при роботі з дрібними деталями.

Підбір оптичної сили штучного кришталика суто індивідуальний. Він залежить не тільки від стану зорової системи, а й від віку, роду діяльності та багатьох інших супутніх чинників. Лікування пресбіопії хірургічним шляхом – це ще й профілактика катаракти, так як інтраокулярна лінза (штучний кришталик) вже не зможе помутніти.

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЦІНА (грн)
КОНСУЛЬТАЦІЇ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО ОФТАЛЬМОЛОГІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ
Консультація лікаря-офтальмолога, головного лікаря кліники Шевель И.О. 500 грн
Консультація лікаря-офтальмолога хірурга 400 грн
Консультація лікаря-офтальмолога ретинолога 400 грн
Консультація лікаря- вітріоретинального хірурга 400 грн
КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПРОВЕДЕННЯМ ВІЗОМЕТРІЇ ТА БІОМІКРОСКОПІЇ
Консультація лікаря-офтальмолога 350 грн
Консультація лікаря-офтальмолога дитячого 350 грн
Консультація лікаря-офтальмолога з обстеженнями з інших медичних закладів 250 грн
Повторна консультація лікаря-офтальмолога 250 грн
Повторна консультація лікаря-офтальмолога дитячого 250 грн
Виклик лікаря-офтальмолога (виїзна консультація), с.Петропавлівська Борщагівка
* Києво-Святошинский район – ціна відповідно до кілометражу
500 грн*

 

ХІРУРГІЯ
МОНОФОКАЛЬНІ ІНТРАОКУЛЯРНІ ЛІНЗИ
Інтраокулярна лінза Medicontur (Hungary) 9 500 грн
Інтраокулярна лінза AcrySof® MA60AC Alcon (США)
Інтраокулярна лінза AcrySof® SA60AT Alcon (США)
17 200 грн
Інтраокулярна лінза AcrySof® NATURAL SN60WF (IQ) Alcon (США) 18 600 грн
МОНОФОКАЛЬНІ ТОРИЧНІ ІНТРАОКУЛЯРНІ ЛІНЗИ ДЛЯ КОРРЕКЦІЇ АСТИГМАТИЗМУ
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT2 – Alcon (США) 22 500 грн
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT3 – Alcon (США) 21 500 грн
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ Toric Lens SN6AТ4 – Alcon (США) 23 000 грн
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT5 – SN6AT9 Alcon (США) 25 000 грн
МУЛЬТИФОКАЛЬНІ ІНТРАОКУЛЯРНІ ЛІНЗИ
Інтраокулярна лінза AcrySof® ReSTOR® ASPHERIC SN6AD1 Alcon (США) 31 900 грн
МУЛЬТИФОКАЛЬНІ ТОРИЧНІ ІНТРАОКУЛЯРНІ ЛІНЗИ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ АСТИГМАТИЗМУ
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ ReSTOR® Toric Lens SND1T2 – Alcon (США) 33 000 грн
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ ReSTOR® Toric Lens SND1Т3 – Alcon (США) 39 750 грн
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ ReSTOR® Toric Lens SND1T4 – SND1T6 Alcon (США) 43 750 грн
ТРІФОКАЛЬНІ ІНТРАОКУЛЯРНІ ЛІНЗИ
Інтраокулярна лінза AcrySof® IQ PanOptix Alcon (США) 40 500 грн
РЕФРАКЦІЙНА ЗАМІНА КРИШТАЛИКА З ІМПЛАНТАЦИЄЮ ІОЛ
В залежності від моделі інтраокулярної лінзи 23 200-
40 400 грн

Наші лікарі

Ми також пропонуємо

Контакти

                       
                           

Адреса:

Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Садова 1в, ЖК "Аметист" (1 поверх)

E-mail:

Соц.мережі: